Nowe Maserati Gran Turismo doczekało się pierwszych zwiastunów

Szykujcie się na pierwszego elektryka od Maserati.

Maserati po pewnym okresie stagnacji wraca do gry i w ostatnim czasie znacząco odświeżyło gamę swoich modeli. Po premierze zupełnie nowego MC20 oraz hybrydowego Maserati Ghibli w kolejce do premiery ustawia się nowe Gran Turismo, które doczekało się oficjalnych fotografii, jednak pojazd nadal ukryty jest pod szczelną siatką maskującą.

Nowy model mogliśmy już zobaczyć na marcowych zdjęciach szpiegowskich, jednak jego nadwozie zostało ukryte pod blachą 4-drzwiowej Alfy Romeo Giulii. Pojazd znajdował się wtedy we wczesnej fazie rozwoju, stąd też marka nie zdecydowała się, aby odsłaniać cały projekt. Teraz Maserati jest już gotowe, aby udać się na publiczne testy w produkcyjnym nadwoziu, jednak nadal ukryte jest pod szczelnym kamuflażem.

Niemniej jednak siatka maskująca nie jest w stanie ukryć wszystkich szczegółów nadchodzącego pojazdu. Możemy dostrzec, że Maserati Gran Turismo otrzyma nowe przednie reflektory przypominające te widziane w MC20, a także nieco bardziej zaokrąglony grill, któremu towarzyszą ogromne wloty powietrza umieszczone w rogach przedniego zderzaka. Niestety fotografie nie pozwalają nam przyjrzeć się tylnej części pojazdu, jednak sądzimy, że tam również znajdą się nowe światła. Oprócz tego, wzdłuż słupka C umieszczona została dodatkowa okładzina, co sugeruje, że znajduje się pod nią coś innego niż typowy fragment nadwozia.

Maserati zapewnia, że nadchodzące Gran Turismo będzie pierwszym pojazdem oferującym w pełni elektryczny układ napędowy, lecz w ofercie nie zabraknie również spalinowych silników. Możemy się spodziewać, że pod jego maską znajdzie się markowe Nettuno V6, które napędza nowe MC20 i zapewnia mu 630 KM mocy oraz 729 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowe Gran Turismo znajduje się jeszcze w fazie intensywnych testów drogowych, jednak powinno ono zadebiutować jeszcze w tym roku, aby trafić do sprzedaży w roku modelowym 2022. W przyszłym roku zostanie zaprezentowany jego całkowicie elektryczny wariant oraz wersja pozbawiona stałego dachu.

2022 Maserati Gran Turismo – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz