Nissan Z zadebiutuje już 17 sierpnia

Po wielu miesiącach oczekiwania nareszcie poznaliśmy datę premiery nowego Nissana Z.

Wszystkie samochody Nissana z rodziny Z stanowiły swoistą ikonę japońskiej marki, a także były idealną propozycją dla fanów sportowych modeli. Nissan świetnie zdawał sobie z tego sprawę, stąd też już od ponad roku nakręca szum wokół premiery następny legendarnego Nissana 370Z. We wrześniu zeszłego roku japońska marka zaprezentowała przedprodukcyjny wariant z dopiskiem Z Proto, który tylko w niewielkim stopniu miał różnić się od ostatecznej wersji modelu. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a Nissan publikował jedynie kolejne zapowiedzi, a tym samym podsycał naszą ciekawość. Jednak jesteśmy na końcu drogi do premiery modelu, gdyż nowy Nissan Z zostanie zaprezentowany już 17 sierpnia.

Japońska marka opublikowała najświeższy zwiastun pojazdu wraz z oficjalną datą premiery, jednak Nissan postanowił pominąć wiele szczegółów technicznych dotyczących następcy 370Z. Sportowe coupe zostanie wyposażone w 3,0-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który możemy spotkać w Infiniti Q60. Potężna jednostka napędowa będzie generowała około 400 km mocy, które będą trafiały wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem manualnej przekładni bądź opcjonalnej automatycznej skrzyni biegów.

Warto również wspomnieć, że Nissan dotrzyma swojej obietnicy i produkcyjny wariant Z nie różni się zbytnio od wcześniej wspomnianego Z Proto, co potwierdziły liczne zdjęcia szpiegowskie, jak i publikowane zwiastuny. Oznacza to, że model łączy w sobie styl retro jak i wieloletnie doświadczenie projektowe rodziny Z. Całość zostanie połączona z ogromną atrapą chłodnicy oraz żółtawym lakierem.

Podobnie sytuacja będzie przedstawiała się z wnętrzem modelu, które zostanie całkowicie przeniesione z Z Proto. W kokpicie znajdzie się duży 8-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, cyfrowy zestaw wskaźników, trzy analogowe wskaźniki umieszczone na szczycie deski rozdzielczej, czy też trójramienna, wielofunkcyjna kierownica „deep dish” z logiem „Z”.

Nowy Nissan Z Proto zostanie oficjalnie zaprezentowany już 17 sierpnia, jednak jego cennik nadal pozostaje tajemnicą. Jednak możemy oczekiwać, że jego ceny będą rozpoczynały się od kwoty około 128.420 złotych. Oczywiście za dodatkową opłatą możemy liczyć na pakiety wydajnościowe wprowadzające do samochodu hamulce Brembo, grubsze stabilizatory, lepsze chłodzenie, czy też dodatkowe funkcje pojazdu.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz