Toyota nie zamierza rezygnować z sedanów

Według japońskiej marki sedany nigdy nie znikną z rynku.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie marki kładą nacisk na produkcję SUV-ów i crossoverów, które cieszą się niezachwianą popularnością. Niestety inwestycja w bardziej uterenowione pojazdy odbywa się kosztem innych typów nadwozia. W dużym stopniu ucierpiały wszelakiej maści kabriolety oraz coupe, które nie wyróżniają się zbytnią praktycznością, jednak sedany również nie mają się zbyt dobrze.

Niemniej jednak, według amerykańskiego zarządu Toyoty, opracowywanie sedanów to „dobra” długoterminowa decyzja, gdyż nadal istnieje na nie zapotrzebowanie i w przyszłości znajdą się klienci, którzy będą szukali właśnie takich samochodów. Oczywiście zauważyli oni, że sprzedaż sedanów znacząco spadła w przeciągu ostatnich lat, lecz nareszcie zaczęła się stabilizować na sensownym i rentownym dla produkcji pojazdów poziomie.

Spora część konkurencyjnych marek rezygnuje z tego segmentu rynku, co również stanowi mocny argument dla Toyoty, gdyż japońskie sedany utracą wielu swoich przeciwników. Dodatkowo taka tendencja sprzyja stabilizacji rynku, który zostanie odpowiednio zmniejszony i zagospodarowany przez zaledwie kilka marek.

Co prawda Toyota stwierdziła, że w przyszłości mogą nastąpić zmiany w ofercie sedanów, jednak nic nie zostało potwierdzone. Japońska marka świetnie zdaje sobie sprawę, ze nadal spora część klientów nie jest zainteresowana SUV-ami i crossoverami, lecz zwykłymi sedanami. Oczywiście takich klientów będzie mniej niż w poprzednich latach, jednak zawsze znajdzie się jakiś fan tradycyjnych sedanów.

2021 Toyota Corolla Sedan GR Sport

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz