Nowy Lexus NX doczekał się kolejnego zwiastuna

Jedynie dwa dni dzielą nas od premiery nowej odsłony modelu.

Szum medialny wokół nowej generacji Lexusa NX trwa już od lutego, kiedy to do sieci wyciekł film poglądowy przedstawiający zmiany, jakie zaszły w nowej odsłonie modelu. Niemniej jednak Lexus nie zważa na tę niedogodność i nie pozwoli zepsuć premiery ich popularnego SUV-a. Stąd też zaledwie kilka dni temu japońska marka opublikowała pierwszy zwiastun pojazdu, a już dziś dołącza do niego kolejna fotografia.

Poprzedni zwiastun prezentował górną, tylną część pojazdu wraz z LED-owym paskiem świetlnym oraz dopiskiem „Lexus” na klapie bagażnika. Najnowsza grafika przedstawia natomiast fragment przodu pojazdu wraz z przednim lewym kołem, które znalazło się w nadkolu wykończonym plastikową osłoną. Co ciekawe, pomimo wycieku filmu, kilku wizualizacji i ujęciom szpiegowskim, oba zwiastuny cieszą się ogromną popularnością.

Największą zmianą w nowej odsłonie Lexusa NX będzie podzielenie płyty podłogowej z Toyotą RAV4. Oznacza to, że oba modele zostaną ze sobą blisko spokrewnione, podobnie jak ich szczegóły techniczne. Wiemy już, że podstawowy wariant Lexusa NX odziedziczy po Toyocie 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik, natomiast o poziom wyżej znajdzie się hybrydowy układ napędowy zapożyczony z Toyoty RAV4 Prime.

Nowa generacja Lexusa NX doczeka się sporych zmian projektowych, a największą z nich będzie przemodelowanie przedniej części pojazdu i wprowadzenie nowych, LED-owych reflektorów, które zostaną zintegrowane ze światłami do jazdy dziennej. Oprócz tego Lexus podąży za trwającym trendem i wprowadzi do modelu podłużny pasek świetlny LED, który zostanie przeciągnięty wzdłuż klapy bagażnika.

Nowa generacja Lexusa NX zadebiutuje już12 czerwca o godzinie 05:00 czasu polskiego.

2022 Lexus NX – screenshoty z filmu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz