Zdjęcia szpiegowskie

Wszechpotężne Bugatti Centodieci zostało przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Supersamochód trafi do swoich właścicieli dopiero w przyszłym roku.

Od oficjalnej prezentacji Bugatti Centodieci minęło już sporo czasu, gdyż potężny supersamochód zadebiutował na Pebble Beach w 2019 roku. Kolejnym krokiem milowym było rozpoczęcie produkcji prototypów w lutym bieżącego roku, aby dopiero w 2022 roku mógł on trafić do swoich właścicieli. Jednak od tego momentu dzieli nas rok, a francuska marka postanowiła przetestować swój supersamochód na torze w Nurburgring.

Oczywiście taki łapczywy kąsek nie mógł uciec przed wścibskimi obiektywami szpiegów motoryzacyjnych, jednak najświeższe fotografie nie prezentują nic nowego, o czym byśmy wcześniej nie wiedzieli. Nowy supersamochód podąża za stylem projektowania marki, jednak nadal możemy dostrzec spore inspiracje modelem EB110.

Niemniej jednak Bugatti Centodieci otrzymało nieznacznie mniejszą „podkowę”, która sąsiaduje z trójdzielnymi przelotami powietrza. Idąc dalej słupek B utracił kształt litery C i został zastąpiony pięcioma wlotami powietrza w kształcie rombu. Dopiero tył pojazdu zaczyna odbiegać od EB110 i znalazły się na nim dedykowane światła oraz dwie podwójne końcówki układu wydechowego, które przyjęły postać stosu.

We wnętrzu Bugatti Centodieci spoczywa potężny 8-litrowy silnik W16, który generuje aż 1600 KM mocy. Według Bugatti, ten potężny motor pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy oraz może wystrzelić od zera do 200 km/h w niecałe 6,1 sekundy. Kolejnym krokiem milowym jest osiągnięcie prędkości 300 km/h, które zajmie Bugatti zaledwie 13,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 380 km/h. Bugatti postanowiło również zredukować masę pojazdu o 20 kg dzięki zastosowaniu lżejszej wycieraczki przedniej szyby i specjalnych lusterek bocznych.

Bugatti Centodieci będzie ściśle limitowanym supersamochodem, który powstanie w nakładzie zaledwie 10 egzemplarzy. Niestety każdy z nich znalazł już swojego właściciela, a początkowa cena pojazdu wynosiła aż 8 milionów euro, czyli około 36.169.741 złotych.

Bugatti Centodieci – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz