Moto Filmy

Skoda Octavia oblała test łosia

Niemniej jednak wypadła bardzo pozytywnie podczas testu.

Testowany egzemplarz Skody Octavii napędzany jest 1-litrowym, trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem TSI wspomaganym przez 48-voltowy alternator. Układ napędowy dostarcza 110 KM mocy oraz 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które trafiają wyłącznie na przednią oś za pomocą 7-biegowej dwusprzęgłowej przekładni. Takie zestawienie pozwala czeskiemu sedanowi wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 10,5 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 201 km/h.

Skoda Octavia podczas pierwszej próby przy prędkości 77 km/h wykazała pewną podsterowność, która uniemożliwiła wykonanie czystego przejazdu oraz doprowadziła do strącenia kilku pachołków w drugiej sekcji. Niemniej jednak samochód nie wykazywał żadnych niebezpiecznych, ani nieprzewidywalnych ruchów, które mogłyby zaskoczyć niedoświadczonego kierowcę.

Czeskiemu sedanowi udało się wykonać czysty przejazd przy prędkości 74 km/h, co nie jest idealnym wynikiem. Ponownie możemy zaobserwować pewną podsterowność, jednak w tym przypadku jest ona stosunkowo niewielka i pomaga skierować przód samochodu na właściwy tor jazdy. Zapewne na rezultat uzyskany przez Skodę Octavię spory wpływ miały opony Bridgestone Turanza T005, które zwykle wypadają dość średnio lub słabo podczas testu łosia.

Przy wyższych prędkościach podsterowność nie pozwalała na wykonanie czystego przejazdu i każda kolejna próba kończyła się strąceniem kilku pachołków lub przerwaniem manewru przez kierowcę. Niemniej jednak Skoda Octavia nie wykazuje żadnych niebezpiecznych ruchów i z pewnością nie sprawi nam kłopotów przy wykonywaniu nagłego manewru omijania.

2020 Skoda Octavia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz