Samochody elektryczne

Dacia Spring zdała test łosia

Niestety nie obyło się bez sporej nadsterowności.

Dacia prezentując swój pierwszy w pełni elektryczny model Spring zdecydowanie odwróciła rynek motoryzacyjny pokazując, że można zaoferować tani samochód elektryczny, który świetnie nadaje się do miasta. Co prawda, mogliśmy oczekiwać nieco niższych cen, ale ostatecznie za Dacie Spring bez żadnych rządowych dopłat będziemy musieli zapłacić zaledwie 76.900 złotych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tym samochodzie, to zapraszamy was do obejrzenie naszego testu nowej Dacii Spring.

Rumuńskiemu elektrykowi postanowili również przyjrzeć się kierowcy z kanału KM77 oraz poddali go wymagającemu testowi łosia. Testowany przez nich egzemplarz napędzany jest silnikiem elektrycznym zapewniającym 45 KM mocy oraz 125 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo na jego pokład trafiła bateria o pojemności 27,4 kWh, która pozwala przejechać do 305 km według norm WLTP. Takie zestawienie nie czyni z Dacii Spring demona prędkości i czas sprintu 0-100 km/h wynosi aż 19,1 sekundy, a sam elektryk może rozpędzić się maksymalnie do 125 km/h.

Już podczas pierwszej próby przy prędkości 74 km/h Dacia Spring wykazywała pewną nadsterowność, lecz żadne z kół pojazdu nie oderwało się od nawierzchni, jednak nie obyło się bez strącenia kilku pachołków. Ostatecznie hiszpańskim kierowcom udało się wykonać czysty przejazd przy prędkości 77 km/h, co pozwoliło Dacii Spring pozytywnie zaliczyć test łosia. Co prawda samochód nie strącił żadnego pachołka, jednak jego nadsterowność spowodowała, że kierowca musiał wykonać kilka dodatkowych ruchów kierownicą, aby zmieścić się pomiędzy przeszkodami.

Przy wyższych prędkościach nadsterowność Dacii jest zdecydowanie bardziej widoczna i sprawia, że nagłe manewrowanie tym samochodem może stanowić wyzwanie dla niedoświadczonego kierowcy. Każda kolejna próba z dodatkowymi kilometrami na liczniku kończyła się fiaskiem i utwardzała nas w przekonaniu, że Dacia Spring wykazuje pewne nieprzewidywalne reakcje na nagłe ruchy kierownicą, co nie jest zbyt pożądane.

2021 Dacia Spring Electric

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz