Toyota i Subaru zaprezentują całkowicie nowy samochód już 5 kwietnia

Czyżby nadchodziła nowa Toyota 86?

Współpraca Toyoty i Subaru nie jest żadną tajemnicą, a w jej efekcie powstaje wiele ciekawych projektów. Teraz obie japońskie marki zapowiedziały nowy samochód, który zostanie wspólnie zaprezentowany już 5 kwietnia. Jednak pojawia się pytanie, co takiego szykują dla nas obie marki? Czyżby była to Toyota 86, a może jednak nowy elektryczny crossover?

Jak na ten moment nie wiemy prawie nic o nadchodzącym modelu i możemy jedynie bazować na opublikowanej zapowiedzi pochodzącej od obu marek. Subaru i Toyota zorganizują wydarzenie online zatytułowane „Zróbmy razem coraz lepsze samochody”, podczas którego wysoko postawieni dyrektorzy obu firm przedstawią więcej informacji o historii i przyszłości sojuszu.

Wśród osób, które pojawią się na wydarzeniu znajdzie się Koji Sato, prezes Gazoo Racing oraz Tetsuro Fujinuki, dyrektor techniczny Subaru. Oczywiście najważniejszą częścią całego wydarzenia będzie sama premiera nowego samochodu, który owiany jest tajemnicą. Zastanówmy się więc, co takiego przygotowują dla nas japońskie marki.

Patrząc na stopień zaangażowania zespołu Gazoo Racing możemy sądzić, że otrzymamy nową generację Toyoty 86, co równocześnie zdementowałoby plotki o jej potencjalnym opóźnieniu. Co więcej, jeżeli przyjrzymy się zwiastunowi, a mianowicie fragmentowi pojazdu umieszczonemu po prawej stronie, to możemy dojść do wniosku, że jego górna część wygląda podobnie do Subaru BRZ, który na oficjalnych zdjęciach prasowych wykończony jest granatowym lakierem. Jednak dolna część pojazdu nie pasuje do BRZ, stąd też pojawia się druga teoria.

Nowym samochodem może być w pełni elektryczny crossover, który byłby odpowiednikiem zaprezentowanego w zeszłym tygodniu podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju nowego SUV-a od Toyoty. Wiemy, że Subaru będzie oferowało jego własną interpretację, jednak sama teoria wydaje się mniej prawdopodobna. Zarówno Toyota jak i Subaru używają w swoich mediach społecznościowych hasztagu TOYOTAGAZOORacing, co pasowałoby bardziej do samochodu sportowego.

Całą prawdę poznamy dopiero 5 kwietnia, kiedy to obie marki zaprezentują swój nowy, wspólnie opracowany samochód.

2022 Subaru BRZ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz