Mercedes zaprezentował wnętrze nowego EQS bez ogromnego ekranu

Kokpit wcale nie wygląda gorzej bez 56-calowego wyświetlacza.

Na zdjęciach prasowych, czy też na grafikach pochodzących bezpośrednio od marek i ich działów promocji możemy z reguły znaleźć samochody, które otrzymały najdroższy wariant wyposażenia. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie te wersje modeli wyglądają najlepiej oraz zostają wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia. Rzadszą praktykę stanowi publikowanie zdjęć ukazujących tańsze wersje wyposażenia, jednak Mercedes postanowił pójść właśnie tą drogą ujawniając wnętrze nowego EQS.

Na pierwszych materiałach mogliśmy zobaczyć topową wersję wyposażenia z ogromnym 56-calowym wyświetlaczem, który łączył kilka ekranów w jedną całość. Jednak jego tańsze warianty nie wyglądają wcale gorzej i Mercedes opublikował wnętrze swojej podstawowej wersji wyposażenia. Zamiast wcześniej wspomnianego ogromnego ekranu otrzymujemy 12,8-calowy wyświetlacz zapożyczony z nowej Klasy S, który również wykorzystuje technologię OLED, aby uzyskać wyraźną grafikę i żywe kolory.

Tuż za kierownicą znalazł się drugi, nieco mniejszy, 12,3-calowy zestaw cyfrowych wskaźników, który w obu wersjach wyposażenia jest praktycznie identyczny. Z kokpitu podstawowej wersji zniknął jednak ogromny 17,7-calowy ekran po stronie pasażera. W efekcie czego nie otrzymamy ogromnego, zespolonego i zakrzywionego wyświetlacza, tylko dwa mniejsze, natomiast przed oczami pasażera ukaże się deska rozdzielcza podobna do tej, którą możemy znaleźć w nowej Klasie S.

Mercedes opublikował fotografie przedstawiające trzy różne wersje wykończenia dla modelu podstawowego. Pierwsza z nich ujawnia nieco sportowego charakteru ze spłaszczoną kierownicą, czarną skórą i podświetlonymi gwiazdami umieszczonymi na desce rozdzielczej. Pozostała dwa otrzymały nieco spokojniejsze wykończenie w kremowo-białym kolorze z drewnianymi akcentami.

Nowy Mercedes EQS zostanie zaprezentowany już 15 kwietnia, a następnie we wrześniu pojawi się nieco mniejszy sedan EQE.

2022 Mercedes EQS – wnętrze modelu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz