Volkswagen T7 doczekał się pierwszego zwiastuna

Kolejny model Volkswagena otrzyma charakterystyczny LED-owy pasek z przodu.

Przez ostatnie siedem dni dział samochodów użytkowych Volkswagena nie mógł narzekać na brak pracy i na początku tego tygodnia opublikował zwiastun nowego Amaroka, a już dziś do niemieckiego pick-upa dołącza transporter siódmej generacji. Volkswagen T.7 doczekał się właśnie pierwszego zwiastuna, który zapowiada model jako multivana z podłużnym paskiem świetlnym LED na przodzie.

Opublikowana grafika prezentuje przód Volkswagena T.7, który przypomina nieco samochód koncepcyjny Budd-e, który został zaprezentowany na początku 2016 roku. Dodatkowo prototypy przyłapane na zdjęciach szpiegowskich mają nieco bardziej zaokrąglone krawędzie, jednak sam pojazd nadal będzie pudełkowaty, aby zmaksymalizować oferowaną przestrzeń we wnętrzu modelu. Wprowadzanie LED-owego paska świetlnego również nie jest zbyt dużym zaskoczeniem, gdyż Volkswagen umieścił go wcześniej w Golfie, Arteonie oraz ID.4.

Istnieje również ogromna szansa, że nowy Volkswagen T.7 zostanie przeniesiony na popularną platformę MQB, co oznaczałoby, że otrzyma wiele elementów wspólnych z Golfem. Potwierdzają to również zdjęcia szpiegowskie, na których mogliśmy zobaczyć fragment deski rozdzielczej przypominającej tę widzianą w Golfie. Jednak do czasu swojej premiery może ona otrzymać nieco inny wygląd.

W gamie dostępnych jednostek napędowych z pewnością będziemy mogli znaleźć 2-litrowego diesla, który trafiłby do podstawowej wersji modelu. Jednak dużą popularnością będzie mógł cieszyć się zapewne hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który zostałby zapożyczony z Golfa GTE. Mowa tu o połączeniu 1,4-litrowego, turbodoładowanego silnika spalinowego, który zostałby wsparty przez elektryczny motor, łączna moc układu napędowego wynosiłaby 245 KM mocy oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Do oferty może również trafić benzynowy silnik elektrycznie wspomagany w ramach miękkiej hybrydy, jednak nie powinniśmy oczekiwać pojawienia się w pełni elektrycznego modelu. W przyszłości pojawi się również potwierdzony już Volkswagen ID Buzz, który może być elektrycznym odpowiednikiem nadchodzącego multivana. Nowy Volkswagen T.7 będzie zapewne oferowany z napędem na przednią oś, natomiast za dodatkową opłatą możemy liczyć na napęd na wszystkie koła.

Nowy Volkswagen T.7 powinien pojawić się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, gdyż szpiedzy motoryzacyjni coraz częściej przyłapują pojazd z minimalną ilością kamuflażu.

2022 Volkswagen T.7 – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz