Supersamochody

Oto jak mogłaby wyglądać Skoda Octavia z centralnie umieszczonym silnikiem

Niestety to tylko wizualizacja.

W zeszłym roku prezentowaliśmy wyjątkowy polski projekt hybrydowego supersamochodu Skody, który wykorzystywał najnowszy język projektowy. Co jednak, gdybyśmy wzięli na tapetę starszy model, jednak jednocześnie najpopularniejszy model czeskiego producenta – Octavię trzeciej generacji? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć utalentowany czeski grafik Rostislav Prokop.

Pojazd na wizualizacji został oparty na hybrydowej Hondy NSX, co jest bardzo ciekawym zabiegiem, gdyż model ten nie jest zbyt popularny. Sam Prokop uważa, że wykorzystanie Hondy przy przygotowaniu sportowej Octavii jest bardzo oryginalnym pomysłem, gdyż liczni inżynierowie częściej wykorzystują podstawy modeli Lamborghini, Audi R8, Forda GT, czy też McLarena.

Trzecia generacja Octavii była dla mnie przełomowa, ostra i najpiękniejsza. Jednak modelowanie proporcji supersportowego modelu wymagało wielu modyfikacji, zwłaszcza w zakresie spłaszczenia konstrukcji Skody i dostosowania przestrzennego stylistyki płaskich samochodów sportowych. Rezultat można zobaczyć na własne oczy, chwilę wcześniej niż reszta świata.

Rostislav Prokop

Pojazd został on wykończony jasno szarym lakierem, który Skoda wykorzystuje w wariantach RS, a całość została podkreślona przez dyfuzor zapożyczony od BMW M850i, z którego pochodzą również owalne końcówki wydechu oraz kilka innych detali.

Niestety Skoda Octavia z centralnie umieszczonym silnikiem jest jedynie odległą fantazją fanów czeskiej marki, a sam pojazd ma zerowe szanse na powstanie. Jednak trzeba przyznać, że prezentowałby się bardzo przyzwoicie.

Skoda Octavia III z centralnie umieszczonym silnikiem – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz