Nareszcie nadeszła, oto nowa Alpina B8 Gran Coupe

Będzie ona bliżej BMW M8 Competition niż początkowo sądziliśmy.

Po intensywnej kampanii marketingowej w przeciągu zaledwie kilkunastu godzin od premiery modelu, możemy wreszcie przywitać nową Alpinę B8 Gran Coupe z 4,4-litrową, podwójnie turbodoładowaną V8, która zbliży się zdecydowanie bliżej topowych wariantów BMW M8 Competiton. Podrasowane BMW zaoferuje nam aż 620 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Alpina B8 Gran Coupe została wyposażona w zmodyfikowane zawieszenie korzystające ze sprężyny Eibach i sztywniejsze mocowania kolumny zawieszenia z mocowaniami hyrdo z przodu, co pozwoliło zwiększyć komfort jazdy. Dodatkowo otrzymamy wzmocnione stabilizatory osi przedniej i sztywniejsze dolne mocowania wahaczy, a sam model doczekał się także systemu zintegrowanego aktywnego układu kierowniczego, aby uzyskać lepsze właściwości skrętne.

Nowy model otrzymał również kilka poprawek wizualnych, stąd też Alpina B8 Gran Coupe zaoferuje nam zmodyfikowany przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza, natomiast jego tylny odpowiednik otrzymał agresywniejszy dyfuzor z owalnymi końcówkami zmodyfikowanego układu wydechowego. Nie mogło również zabraknąć subtelnego spojlera oraz 21-calowych felg o 20-ramiennym wzorze, które zostały ogumione oponami Pirelli, która według BMW jest „specjalnie dostosowane do koncepcji pojazdu BMW Alpina B8”. Dostępne są również 20-calowe koła z oponami całorocznymi i w obu przypadkach otrzymamy zmodernizowane czterotłoczkowe hamulce Brembo z niebieskimi zaciskami. Całość została dopełniona przez dedykowany, zielony lakier oraz znaczki Alpiny.

Wnętrze zostało natomiast wykończone mieszanką skóry i Alcantary, która została uzupełniona przez drewniane akcenty. Nie mogło również zabraknąć emblematów Alpiny, które przyjęły postać podświetlanych listew progowych, plakietek na konsoli środkowej oraz dopisku „Alpina” na zestawie cyfrowych wskaźników umieszczonych za kierownicą.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pod maską Alpiny B8 Gran Coupe spoczęła zmodyfikowana 4,4-litrowa V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która generuje aż 620 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie same parametry możemy również znaleźć w Alpinie BX7, jednak w przypadku sportowego sedana zapewniają one zdecydowanie mocniejsze wrażenia z jazdy. B8 Gran Coupe będzie mógł wykonać sprint 0-96 km/h w zaledwie 3,3 sekundy, czyli nieco słabiej od jego odpowiedników z rodziny M. Jednak jego prędkość maksymalna przewyższa kuzynów i wynosi aż 323 km/h.

2021 Alpina B8 Gran Coupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz