Poznajcie nową Skodę Kushaq

Będzie ona dostępna tylko i wyłącznie na rynku indyjskim.

Skoda już od dłuższego czasu prowadzi ekspansje na azjatyckich rynkach począwszy od przygotowania modeli Kamiq GT i Kodiaq GT dla Chin, a teraz czeska marka wyrusza na podbój kolejnego kraju. Po wielu miesiącach przygotowań możemy już oficjalnie przywitać nową Skodę Kushaq przeznaczoną na rynek indyjski, która jest swoistym odpowiednikiem modelu Kamiq w Europie.

Indyjski SUV doczekał się 4221 mm długości, 1760 mm szerokości oraz 1612 mm wysokości, dzięki czemu jest on nieco węższy oraz krótszy od europejskiego Kamiqa, przy jednoczesnym podwyższeniu modelu, aby lepiej radził sobie z lokalnymi drogami, które z pewnością nie mogą równać się z „płaskimi” autostradami na starym kontynencie. Sam pojazd w ogromnym stopniu przypomina wcześniej wspomnianego Kamiqa, a dokładniej jego podwyższoną wersję Scoutline.

Skoda Kushaq doczekała się dedykowanego lakieru Honey Orange, który nie jest dostępny w żadnym innym modelu czeskiej marki. Dodatkowo dostępny będzie kolor Tornado Red oraz odcienie Carbon Steel, Reflex Silver oraz Candy White. Oprócz tego klienci mogą wybierać pomiędzy standardowymi 16-calowymi stalowymi obręczami, a większymi, 17-calowymi, dwukolorowymi alufelgami.

Wygląd zewnętrzy modelu bazuje zarówno na samochodzie koncepcyjnym Vision IN, a także na europejskiej Skody Kamiq. Podobnie sytuacja przedstawia się z wnętrzem modelu, które nie odbiega zbyt daleko od tego widzianego w drugim z pojazdów. Do kokpitu trafiła elegancka, dwuramienna kierownica Skody oraz najnowszy system inforozrywki, który przyjął postać tabletu. W tańszych wersjach możemy liczyć na 7-calowy ekran, podczas gdy droższe warianty zapewnią nam 10-calowy wyświetlacz oraz system audio z subuferem umieszczonym we wnęce na koło zapasowe. W przeciwieństwie do swojego europejskiego kuzyna, Skoda Kushaq zamiast tradycyjnych pokręteł otrzymała dotykowe sterowanie klimatyzacją. Dodatkowo w indyjskim SUV-ie znajdziemy LED-owe oświetlenie ambientowe oraz wentylowane przednie siedzenia, które zostały wykończone skórą.

Modele czeskiej marki od zawsze kojarzone były z przestronnym wnętrzem i nowy Kushaq nie zamierza odwracać tego trendu. Interior zapewni nam wiele przestrzeni dzięki ogromnemu rozstawowi osi wynoszącemu 2651 mm. W samym wnętrzu znajdziemy również dodatkowe schowki, które zapewnią nam kolejne 26,2 litra przestrzeni bagażowej, które dołączają do tylnego bagażnika mogącego pomieścić aż 385 litrów.

Pod maską nowej Skody Kushaq znajdziemy same sprawdzone jednostki napędowe, które mogliśmy znaleźć w jego europejskim odpowiedniku. Stąd też na liście dostępnych motorów znajdziemy 1-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy generujący 115 KM mocy oraz 175 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który może zostać połączony z 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. O poziom wyżej znalazł się 1,5-litrowy, czterocylindrowy silnik oferujący zdrowe 150 KM mocy oraz 250 Nm momentu obrotowego, który został zespolony z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-przekładniowym, dwusprzegłowym automatem. Niezależnie od wybranego silnika, czy też zastosowanej przekładni cała moc będzie przekazywana wyłącznie na przednie koła.

Skoda Kushaq jest pierwszym z czterech modeli zaplanowanych przez czeską markę oraz Volkswagena, które trafią na indyjski rynek. Crossover trafi do sprzedaży w czerwcu, a dostawy do klientów rozpoczną się miesiąc później.

2021 Skoda Kushaq

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz