Android Auto 6.2 już dostępny do pobrania

Doradzamy jak zainstalować nową wersję aplikacji na smartfony w Polsce.

Aktualizacja: Android Auto 6.6 dostępny do pobrania

Kilka dni temu Google opublikowało nową wersję aplikacji Android Auto. Niestety wprowadzone zmiany nie są znane, gdyż w informacjach w Google Play, kolejny raz lista zmian nie została wprowadzona i widzimy jedynie standardowe „poprawki błędów”.

Jak pobrać Android Auto w Polsce?

Niestety wciąż Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, więc polscy użytkownicy nie mogą po prostu zainstalować aplikacji poprzez sklep Google Play. To jednak nie oznacza, że Android Auto nie działa w Polsce.

By móc korzystać z tego systemu w samochodach, należy ręcznie pobrać aplikację na swój telefon ściągając plik instalacyjny APK. Nie można tego dokonać bezpośrednio ze sklepu Google Play i trzeba skorzystać ze specjalnych stron internetowych gromadzących takie pliki instalacyjne.

Wchodząc w link poniżej do pobrania Android Auto w wersji 6.2.6109 w zakładce „Download” znajdziemy 4 pliki instalacyjne przygotowane na różne rodzaje urządzeń mobilnych, które działają w oparciu o inne architektury – armeabi-v7a, arm64-v8a, x86 oraz x86_64. Jeśli nie wiecie, który plik instalacyjny jest odpowiedni, wystarczy spróbować zainstalować dowolny z nich, najlepiej począwszy od pierwszego z listy. Niewłaściwy instalator się po prostu nie uruchomi na waszym smartfonie.

Aktualizacja starszej wersji aplikacji Android Auto

Jeśli posiadasz już zainstalowaną starszą wersję aplikacji Android Auto, wciąż nie możesz skorzystać z automatycznej aktualizacji aplikacji w Polsce. Podobnie jak podczas pierwszej instalacji, należy pobrać plik instalacyjny nowej wersji Android Auto, a nasz telefon zaktualizuje aplikację pozostawiając wszystkie dotychczasowe ustawienia.

Android Auto – kiedy zadebiutuje w Polsce?

Google zapowiedziało, że wkrótce Android Auto będzie dostępny na nowych rynkach. Oficjalna data dołączenia Polski do obsługiwanych krajów wciąż nie jest znana, jednak wszystko jest na dobrej drodze. W najnowszej wersji systemu Android, zakładka Ustawienia ma już widoczne Android Auto, a sam system posiada język polski.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz