Wyciekły dane techniczne nowego Nissana 400Z?

A może Nissan Z Proto otrzyma jeszcze większą moc?

Premiera nowego Nissana Z Proto była jednym z najgorętszych wydarzeń tego roku i zapowiedzią tego, jak będzie mógł wyglądać następca kultowego Nissana 370Z. Pojazd od razu zdobył ogromną popularność o czym mogą świadczyć liczne wizualizacje przedstawiające pojazd ten w różnych wersjach. Widzieliśmy już jego topową wersję wydajnościową Nismo oraz wariant pozbawiony stałego dachu, który również świetnie się prezentował. Następnie Nissan Z Proto został publicznie zaprezentowany w Japonii, jednak nadal był to jedynie wariant przedprodukcyjny.

Przez długi czas marka milczała o produkcyjnej wersji następcy kultowego Nissana 370Z, jednak do sieci wyciekły ciekawe informacje. Dokładniej mówiąc, nowe dane dotyczące modelu nie trafiły bezpośrednio do jakiegoś portalu, lecz zostały wprowadzone do gry komputerowej. Wraz z nową aktualizacją symulacji wyścigowej Project Cars do produkcji trafił Nissan Z Proto z rocznika 2021.

Co prawda nadal mowa jest o modelu Z Proto, a nie o pełnokrwistym i produkcyjnym Nissanie 400Z, jednak wraz z wprowadzeniem pojazdu do gry, została wprowadzona jego specyfikacja. Według danych z gry, japońska ikona generuje 450 KM (331 kW) mocy i waży zaledwie 1475 kg. Warto tutaj wspomnieć, że zaprezentowany w zeszłym roku Z Proto oferował zdecydowanie mniej mocy, czyżby dane dotyczyły produkcyjnej wersji modelu?

Zaprezentowany pod koniec zeszłego roku Nissan Z Proto został wyposażony w potężny silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia 405 KM mocy oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo, jego poprzednik, Nissan 370Z, oferował jedynie 332 KM mocy przy 1512 kg masy, a co więcej sama Toyota Supra oferuje 382 KM mocy przy wadze 1542 kg.

Co prawda nie są to potwierdzone informacje, a sami twórcy gry mogli dać wodze fantazji przy wprowadzeniu danych Nissana Z Proto. Niemniej jednak połączenie ogromnej mocy i niskiej wagi stanowiłoby naprawdę wybuchową mieszankę. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko nadstawiać ucho w oczekiwaniu na kolejne informacje.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: NewNissanZ.com

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz