Moto Filmy

Hyundai Tucson nie pokazał klasy podczas testu łosia

Hybrydowy SUV zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości 71 km/h.

Testowany egzemplarz Hyundaia Tucsona został wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu HEV złożony z 1,6-litrowego, czterocylindrowego silnika generującego 180 KM mocy i 265 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz elektrycznego motoru oferującego kolejne 60 KM. W efekcie czego łączna moc układu zapewnia 230 KM oraz 350 Nm momentu obrotowego, które przekazywane są na wszystkie koła przy pomocy 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Takie zestawienie pozwala wystrzelić do „setki” w 8,3 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 193 km/h.

Niestety Hyundai Tucson nie wypadł zbyt dobrze podczas testu łosia i wielokrotnie strącał któryś z pachołków. Dopiero obniżenie prędkości do 71 km/h pozwoliło wykonać czysty przejazdy, lecz pomimo usilnych starań dwóch kierowców, którzy podjęli aż 10 prób poprawienia tego wyniku, każda z nich kończyła się fiaskiem i strąceniem co najmniej jednego pachołka.

Testujący model kierowcy zwracają uwagę na fakt, że model został wyposażony w napęd na wszystkie koła, jednak podczas podnoszenie pedału gazu jest on rozłączany, przez co nie miał żadnego wpływu na uzyskany wynik. Dodatkowo testowany egzemplarz występował w wersji Style, która została wyposażona w amortyzatory o zmiennej twardości, jednak kierowcy nie odczuli żadnej różnicy przechodząc w tryb Sport.

2021 Hyundai Tucson – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz