Lamborghini Urus otrzyma hybrydę Plug-in o mocy 820 KM?

Lifting może również przynieść mocniejszą wersję Sport RS.

Aktualna generacja Lamborghini Urus została zaprezentowana we wrześniu 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Nadchodzi więc najwyższy czas, aby znacząco odświeżyć luksusowego SUV, którego odmłodzone prototypy zostały już wielokrotnie przyłapane podczas zakamuflowanych testów. Według danych, do których dotarł portal Car Magazine, facelifting modelu zostanie ogłoszony w 2022 roku, a cała rodzina Urus powiększy się o hybrydę typu plug-in oraz dodatkowy wariant Sport RS.

Hybrydowe Lamborghini Urus zostało już zapowiedziane trzy lata temu przez szefa technicznego Lamborghini, Maurizio Reggiani’ego, który powiedział, że model otrzyma port ładowania w przeciągu 18 miesięcy. Ostatecznie plany nie doszły do skutku, jednak możemy oczekiwać, że hybryda już w najbliższym czasie ujrzy światło dzienne.

Według danych, do których dotarł portal Car Magazine, hybrydowe Lamborghini Urus zostanie wyposażone w bliżej nieznany silnik Porsche o kryptonimie „LK5”, który będzie wytwarzał około 600 KM mocy. Jednak portal nie wspomniał, czy będziemy mieli do czynienia z jednostką sześcio- czy ośmiocylindrową. Nieznana jednostka napędowa będzie współpracowała z motorem elektrycznym, co pozwoli osiągnąć łącznie 820 KM mocy.

Oczywiście zastosowanie hybrydowego układu napędowego negatywnie wpłynie na masę pojazdu, która może urosnąć o dodatkowe 250 kg względem obecnie oferowanego modelu z silnikiem V8. Oznacza to, że hybrydowy Urus mógłby ważyć 2450 kg przed dodaniem jakichkolwiek dodatków technologicznych, których zapewne nie będzie brakowało w odświeżonym modelu.

Portal wspomina również o dodatkowym wariancie Sport RS, który oferowałby 675 KM mocy, czyli o 25 KM więcej, niż jest dostępne w obecnym Urusie. Zapewne nowy wariant otrzymałby również dodatkowy moment obrotowy, który przerósłby obecne 850 Nm oferowane przez 4-litrową, podwójnie turbodoładowaną V8.

Należy jednak pamiętać, że są to jedynie pogłoski, które powinniśmy potraktować z dość sporym dystansem, gdyż nie zostały one potwierdzone przez włoską markę.

2019 Lamborghini Urus

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz