Mercedes-AMG może pracować nad C45, który otrzyma ten sam silnik co C63

A więc jednak C45?

Aktualnie wzrok wszystkich fanów motoryzacji oraz spekulantów skierowany jest na nowego Mercedesa-AMG C63, który został pozbawiony wielkiego silnika przy dodatkowym wzroście masy, na rzecz 2-litrowego, czterocylindrowego motoru z turbodoładowaniem połączonego z elektryczną jednostką napędową. Jednak do niedawna nie było wiadome, co stanie się z modelem C43, jednak najnowsze dane, do których dotarł portal Auto Bild rzucają nieco światła na jego przyszłość.

W przeciwieństwie to wcześniejszych pogłosek, wydajniejsza Klasa C nie otrzyma dopisku „C53” jak pierwotnie sądzone, lecz otrzyma nazwę „C45”. Według Auto Bild, C53 ostatecznie nie powstanie, gdyż luka rynkowa pomiędzy C45, a C63 byłaby byt mała, aby umieszczać tam dodatkowy model z rodziny AMG.

Oczekuje się, że nowy Mercedes-AMG C45 podzieli los mocniejszego C63 i otrzyma najmocniejszy na świecie produkowany masowo czterocylindrowy silnik. Mowa tu oczywiście o M139, czyli 2-litrowym turbodoładowanym motorze zapożyczonym od AMG A45 S, który generuje 421 KM mocy oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego w niewielkim hothatchu.

Warto również wspomnieć, że nowy model zyskałby wtedy dodatkowe 31 KM mocy względem odchodzącego poprzednika C43, który został wyposażony w 3-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem, jednak większa jednostka napędowa dostarczała o 20 Nm więcej. Jako, że mocniejsza Klasa C otrzyma technologię miękkiej hybrydy, to deficyt momentu obrotowego zostanie zrównoważony zamontowaniem zintegrowanej generacji rozruszników ISG. Mercedes-AMG C45 nie otrzyma jedynie dodatkowego silnika elektrycznego, który w przypadku C63 trafi na tylną oś, co przełoży się na zdecydowanie mniejszą moc.

Nowy Mercedes-AMG C45 powinien zadebiutować pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku jako sedan oraz kombi. Wiele wskazuje na to, że niemiecka marka postanowiła uśmiercić jego wariant z płynniejszą linią dachu oraz kabrio, gdyż szpiegom motoryzacyjnym nie udało się przyłapać tych typów nadwozia podczas zakamuflowanych testów, a sam Mercedes zapowiedział, że usunie z oferty niektóre ze swoich dwudrzwiowych modeli.

2022 Mercedes Klasy C Sedan

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz