Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Maserati GranTurismo przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Prototyp został ukryty pod 4-drzwiowym nadwoziem Alfy Romeo Giulii.

Producenci samochodów dokonują wszelkich starań, aby testowane pojazdy jak najdłużej pozostały nierozpoznane przez szpiegów motoryzacyjnych i spekulantów. Widzieliśmy już przeróżne kamuflaże, czy też stosowanie paneli maskujących, które znacząco zniekształcały wygląd pojazdów. Jednak część marek postanawia ukryć swoje prototypy pod nadwoziem znanych już modeli własnej produkcji, czy też innych koncernów.

Tym razem możemy przyjrzeć się nowemu Maserati GranTurismo, które zostało ubrane w 4-drzwiowe nadwozie Alfy Romeo Giulii. Pojazd otrzymał bardzo nieproporcjonalny i niezbyt zgrabny przód, co podyktowane jest zastosowanym kamuflażem. Alfa Romeo posiada zdecydowanie mniejszy przód, więc jego wydłużenie niezbyt pozytywnie wpłynęło na efekt wizualny. Niemniej jednak oznacza to, że Maserati może testować nowe układy napędowe, a według krążących plotek, pod maską nowego GranTurismo może trafić 3-litrowe, podwójnie turbodoładowane V6 z niedawno zaprezentowanego MC20, który generuje 630 KM mocy i 729 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak inne plotki twierdzą, że w ofercie znajdzie się także 4-litrowe V8.

Co więcej nowe Maserati GranTurismo będzie również wyposażone w pełni elektryczny układ napędowy, a co więcej, będzie pierwszą marką korzystającą z układu napędowego firmy Folgore. Jest tu układ złożony z trzech silników elektrycznych, gdzie jeden z motorów trafia na przednią oś, zaś pozostałe dwa na tylną. Dodatkowo tylne silniki będą miały indywidualne zarządzanie mocą i momentem obrotowym, co pozwoli na aktywne wektorowanie momentu obrotowego.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się sfotografować wnętrze testowanego prototypu, jednak zostało ono przeniesione z Alfy Romeo, stąd też nie znajdziemy w nim żadnych nowości, czy wskazówek. Zapewne będziemy musieli poczekać jeszcze sporo czasu, aby móc przyjrzeć się kokpitowi nowego GranTurismo.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery nowego Maserati GranTurismo. Pojazd powinien zadebiutować jeszcze w tym roku i trafi do sprzedaży w 2022 roku, co więcej, jego wariant z napędem elektrycznym oraz z miękkim dachem powinny pojawić się w niedługim czasie po premierze podstawowego modelu.

2022 Maserati GranTurismo – zdjęcia szpiegowskie, luty 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz