Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Honda CR-V przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Szósta generacja Hondy CR-V doczeka się zdecydowanie większych rozmiarów.

Obecna generacja Hondy CR-V jest z nami obecna już od końca 2016 roku. Przez te kilka lat doczekała się jednego faceliftingu w 2019 roku, jednak model powoli zbliża się do końca swojej produkcji. Nic więc dziwnego, że japońska marka zaczęła opracowywać kolejną generacja kultowego SUV-a, która została właśnie przyłapana podczas zakamuflowanych testów na terenie jednego z zamkniętych obiektów testowych w Europie.

Szósta już generacja Hondy CR-V została pierwszy raz przyłapana podczas testów, stąd też pokryta jest szczegółowym kamuflażem, który zakrywa praktycznie całe nadwozie. Niemniej jednak siatka maskująca nie zdołała ukryć kilku faktów. Najważniejszym z nich jest sam rozmiar pojazdu, który wydaje się być zdecydowanie większy od swojego poprzednia, a co więcej, doczekał się on bardziej kanciastego wyglądu.

Na przodzie pojazdu znalazła się nieco większa kratka grilla z nowym wzorem, która sąsiaduje ze zdecydowanie ostrzejszymi reflektorami, które wydają się być podzielone na dwa elementy. Jednak sądzimy, że w rzeczywistości są one jednoczęściowe, a jedynie zastosowanie podłużnego paska kamuflażu sprawia naszym oczom figle.

Dodatkowo boczne lusterka zostały teraz umieszczone nieco niżej na drzwiach, a nie u podstawy słupków A. Zapewne zostało to podyktowane chęcią uzyskania lepszej aerodynamiki lub zwykłej redukcji hałasu docierającego do wnętrza maszyny. Patrząc na profil boczny nowej Hondy możemy dostrzec równą linię, która rozciąga się praktycznie wzdłuż całego samochodu, od przednich reflektorów po tylne światła. Co ciekawe, sfotografowany prototyp wydaje się być pozbawiony charakterystycznych pionowych tylnych świateł, które były obecne w każdej generacji modelu począwszy od premiery w 1996 roku.

Zdjęcia szpiegowskie pozwalają nam również w pewnym stopniu zajrzeć do wnętrza pojazdu, które doczekało się co najmniej jednej zmiany. Wyświetlacz systemu inforozrywki przyjął postać tabletu i został umieszczony pionowo na górze konsoli środkowej, podczas gdy w obecnej generacji jest on nieco pochylony i spoczywa na konsoli środkowej.

Obecnie Honda CR-V oferowana jest zarówno ze spalinowymi, jak i hybrydowymi układami napędowymi, jednak jej najnowsza odsłona zapewne doczeka się większego nacisku na elektryfikację dostępnych jednostek napędowych. Jak na ten moment jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy nowa generacja modelu doczeka się w pełni elektrycznego wariantu. Jeżeli Honda ostatecznie zdecydowałaby się na zeroemisyjny napęd, to nie byłby on dostępny wraz z pozostałymi wersjami modelu.

Jak na ten moment nie wiemy również, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery nowej generacji Hondy CR-V. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że pierwszy raz widzimy zakamuflowanych prototyp, to możemy śmiało sądzić, że nowa odsłona zostanie oficjalnie zaprezentowane najwcześniej w 2022 roku.

2023 Honda CR-V – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz