Oto jak mogłaby wyglądać odrodzona Honda S2000

Czy japońska marka postanowi kiedyś wskrzesić kultowego roadstera?

Honda S2000 jest z pewnością jednym z bardziej kultowych samochodów, które kiedykolwiek trafiły na rynek motoryzacyjny. Niestety los okazał się dla niej nieubłagany i ostatecznie zniknęła ona z japońskich linii produkcyjnych w 2009 roku. Przez długi czas fani modelu domagali się jego następcy, jednak Honda nie zamierzała spojrzeć łaskawym okiem w kierunku tego pomysłu. Niemniej jednak pod koniec zeszłego roku pojawiła się plotka o odrodzeniu pojazdu, którą pochwycił właśnie Somak Biswas, który postanowił przygotować wizję potencjalnego modelu.

Autor poniższych grafik wyobraził sobie Hondę S2000 jako groźnego rywala dla BMW Z4 oraz Porsche 718 Boxster. Biswas kierował się również krążącymi pogłoskami i uznał za stosowne umieszczenie pod jego maską potężnego 2-litrowego, czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem, który mógłby zostać zaczerpnięty z Hondy Civic Type R. Generowałby on 310 KM mocy oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co w połączeniu z niewielkim roadsterem stanowiłoby gorącą mieszankę.

Sam projekt nawiązuje w dużej mierze do poprzedniej odsłony modelu poprzez zastosowanie długiej maski, prostej stylistyki oraz opływowemu nadwoziu, które znajduje się bardzo blisko nawierzchni. Nie mogło oczywiście zabraknąć elementów, które dodają S2000 powiewu świeżości i podążają za językiem projektowania Hondy. Mowa tu oczywiście o reflektorach, dolnej kratce i przednich wlotach, które zostały zainspirowane niedawno zaprezentowanym prototypem nowej Hondy Civic. Dodatkowo autor przewidział topowy wariant Type R, który otrzymałby wielki spojler, subtelny splitter oraz nakładki na progi boczne.

Biswas wykreował także wnętrze kultowego roadstera, które otrzymałoby trzy charakterystyczne elementy. Pierwszym z nich byłby Mood Bar, który w przedniej części deski rozdzielczej łączyłby się z soundbarem, oświetleniem ambientnym oraz otworami wentylacyjnymi, co pozwoliłoby pobudzić zmysł czucia, wzroku i słuchu. Kolejnym elementem byłby ekran systemu inforozrywki z możliwością regulacji położenia, co pozwoliłoby dostosować go do preferencji kierującego. Ostatnim wyróżnikiem byłaby konsola środkowa ze schodkową formą nawiązującą do japońskich pagod.

Cały pomysł jest bardzo oryginalny i ciekawy, a co ważniejsze, wydaje się być stosunkowo realny. Niemniej jednak należy pamiętać, że trwająca moda na SUV-y i crossovery niezbyt sprzyja produkcji roadsterów, które nie cieszą się aktualnie zbyt dużą popularnością.

Honda S2000 – Wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz