Nowy Hyundai Ioniq 5 doczekał się kolejnego zwiastuna

Zapnijcie pasy, od premiery modelu dzieli nas niespełna miesiąc.

Zapnijcie pasy, od premiery modelu dzieli nas niespełna miesiąc.

W połowie sierpnia Hyundai postanowił stworzyć kolejną submarkę, która tym razem będzie przeznaczona wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Od tej pory Ioniq rozwija się jako marka podrzędna oferująca „wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym zorientowane na klienta”. Co więcej pod koniec grudnia mogliśmy przyjrzeć się pierwszemu zwiastunowi nowego Ioniq 5, jak również fotografiom przedstawiającym model podczas zakamuflowanych testów. Natomiast na niespełna miesiąc od premiery możemy dokładnie przyjrzeć się światłom modelu na najnowszym materiale video.

W niespełna minutowym materiale video możemy przyjrzeć się nadciągającemu Ioniq 5 na dynamicznych scenach w towarzystwie innych modeli Hyundaia pokroju Telluride i być może nowej Sonacie. Choć zwiastun nie ujawnia nam zbyt wiele informacji, to możemy dokładnie przyjrzeć się jego kwadratowym, LED-owym reflektorom, które obiecują „ponownie obrócić świat”.

Co prawda w poprzednim zwiastunie mogliśmy już przyjrzeć się wcześniej wspomnianym reflektorom, lecz były one ukryte w cieniu. Są one przykładem projektowania pikseli parametrycznych, które czerpie inspiracje z „najmniejszej jednostki cyfrowej obróbki obrazu”, co możemy zobaczyć na światłach samochodu. Dodatkowo model otrzymał składaną maskę, która zmniejsza widoczność szczelin między panelami i poprawia aerodynamikę samochodu.

Ioniq 5 będzie pierwszym modelem opartym na platformie E-GMP z płaskim zestawem akumulatorów przypominającymi deskorolkę pod podłogą pojazdu. Dodatkowo platforma ta naturalnie została przystosowana do napędu na tylną oś z umieszczonym na niej silnikiem elektrycznym, zaś sam Ioniq 5 doczeka się kolejnego silnika umieszczonego na przedniej osi. Zostanie on również wyposażony w system szybkiego ładowania, który pozwoli uzyskać 100 km zasięgu w przeciągu zaledwie 5 minut, a sam model będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu do 550 km według norm WLTP.

Trzeba przyznać, że nadciągający Hyundai Ioniq 5 będzie mocnym zawodnikiem na rynku samochodów elektrycznych, który z pewnością zdobędzie wielu zwolenników. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oczekiwać jego oficjalnej premiery, która powinna nastąpić w połowie przyszłego miesiąca.

Źródło: Hyundai

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz