Lotus zapowiada trzy nowe samochody

Zastąpią one modele Elise, Exige i Evora, które wchodzą w ostatni rok produkcji.

Zastąpią one modele Elise, Exige i Evora, które wchodzą w ostatni rok produkcji.

Od dłuższego czasu po sieci krążyły pogłoski mówiące o niedalekim zastąpieniu modeli Elise, Exige i Evora przez nowy projekt. Informacja ta okazała się prawdziwa i Lotus opublikował zwiastun zapowiadający trzy nowe modele, a dokładniej jeden nowy samochód, który zostanie przygotowany w trzech różnych konfiguracjach.

Na najnowszym zwiastunie możemy zobaczyć trzy samochody ukryte pod materiałem, spod którego prześwitują LED-owe światła do jazdy dziennej. Możemy zobaczyć, że każdy z pojazdów doczeka się innego kształtu reflektorów i być może także zmodyfikowanych zderzaków. Warto również dodać, że Brytyjski producent samochodów używa dopisku „nowa seria samochodów sportowych”, choć będziemy mieli do czynienia z jednym nowym samochodem, który powstanie w trzech oddzielnych konfiguracjach.

Nowy projekt nazywany wewnętrznie Type 131 jest częścią strategii Lotus „Vision80”, która obejmuje również inwestycję ponad 100 milionów funtów w zakłady produkcyjne w Hethel. Jednym z filarów inwestycji jest zatrudnienie kolejnych około 250 nowych pracowników, którzy wesprą wciąż rosnący zespół Lotus, który od zmiany właściciela w 2017 roku powiększył się o 670 osób.

Uniwersalny projekt Type 131 jest owiany tajemnicą i Lotus niezbyt chętnie dzieli się z nami nowymi szczegółami. Krążące pogłoski twierdzą, że nowy nabytek przywoła ducha Esprit, a według portalu Autocar, pojazd będzie znajdował się o poziom wyżej od Evory i będzie napędzany hybrydowym układem napędowym opartym o spalinową V6. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie to konkretnie silnik, jednak nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby była to sprawdzona konstrukcja Toyoty, z której Lotus korzysta już od wielu lat.

Produkcja uniwersalnego samochodu trzy w jednym rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie to ostatni model Lotusa wyposażony w silnik spalinowy z elektrycznym wspomaganiem, którego łączna moc będzie przekraczać 500 KM. Według krążących pogłosek model zaoferuje nam jedynie dwa miejsca z dużą przestrzenią ładunkową, co znajduje się w opozycji do typowej konfiguracji dwóch rzędów siedzeń z niewielkimi walorami praktycznymi.

2019 Lotus Evija

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz