Nowa Skoda Fabia przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Popularny kompakt doczeka się również praktyczniejszej wersji.

Popularny kompakt doczeka się również praktyczniejszej wersji.

Czeski kompakt może poszczycić się swoimi praktycznymi walorami, jednak pojazd ten jest już zdecydowanie przestarzały względem bratniego Volkswagena Polo oraz Seata Ibizy. Jednak Skoda zamierza w najbliższym czasie dogonić konkurentów i pracuje nad nową generacją Skody Fabii, która została właśnie przyłapana podczas zakamuflowanych testów wraz z topowym wariantem Monte Carlo.

Skoda postanowiła wykorzystać inny kamuflaż od pozostałych marek i zamiast ukrywać testowany pojazd pod czarno-białą siatką maskującą, użyła produkcyjnego lakieru. Jednak możemy dostrzec mały haczyk, oba przyłapane pojazdy otrzymały fałszywe panele w kolorze nadwozia, co uniemożliwia nam przyjrzenie się zmianom, a także sprawia, że modele nie prezentują się zbyt interesująco.

Podobnie sytuacja przedstawia się z przednimi reflektorami, na których znalazły się naklejki mające naśladować światła obecne w poprzedniej generacji modelu. Jednak wprawne oko od razu dostrzeże, że Skoda Fabia otrzymała światła do jazdy dziennej składające się z nieprzerwanego paska świetlnego, podczas gdy obecna generacja posiada cztery oddzielne kropki LED. Tylne światła natomiast doczekały się ostrzejszego wyglądu i po raz pierwszy zostały przeciągnięte na klapę bagażnika. Co więcej, możemy sądzić, że nowa Fabia doczeka się nieco większych rozmiarów, gdyż otrzymała cztery czujniki parkowania, podczas gdy w obecnej generacji znajdują się jedynie trzy.

Niestety nowa Skoda Fabia nie doczeka się potężniejszego wariantu RS, który został wycofany wraz z drugą generacją modelu. Natomiast trzecia odsłona pojazdu mogła liczyć jedynie na edycję limitowaną inspirowaną rajdowym samochodem Fabia R5, która generowała jednak tylko 125 KM mocy, co znajduje się zdecydowanie niżej od 180 KM Skody Fabii RS drugiej generacji.

Jednak istnieje szansa, że wersja Monte Carlo będzie topowym wariantem modelu, co może oznaczać dodatkowy zastrzyk mocy. Niemniej jednak, jak na ten moment obie wersje doczekają się zapewne 1-litrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem. Możemy być jedynie pewni, że wersja Monte Carlo doczeka się zmian stylistycznych, które zostały ukryte na poniższych zdjęciach szpiegowskich. Możemy jedynie dostrzec, że czerwony prototyp otrzymał hamulce tarczowe zarówno na przedniej, jak i tylnej osi, podczas gdy standardowa wersja z białym lakierem otrzymała hamulce bębnowe na tylnych kołach.

Co ciekawe, nowa Skoda Fabia, jako jedyna z całej Volkswagenowskiej rodziny, otrzyma swój praktyczniejszy wariant z długim dachem. Jednak nie pojawi się ona wraz z premierą kompaktowej wersji, która powinna nastąpić w przeciągu najbliższych miesięcy. Na czeskie kombi będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, gdyż Skoda zamierza sprzedawać poprzednią generację modelu z długim dachem aż do 2022 roku.

2021 Skoda Fabia – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz