Mercedes Klasy S boryka się z problemami dotyczącymi drążków kierowniczych

Problem może dotyczyć nawet 1400 egzemplarzy.

Problem może dotyczyć nawet 1400 egzemplarzy.

Mercedes Klasy S, będący flagowym modelem niemieckiej marki, od zawsze kojarzony był z najświeższymi nowinkami technologicznymi, a także wysokim poziomem komfortu i bezpieczeństwa. Jednak status samochodu nie zdołał uchronić go przed pewnymi problemami post-produkcyjnymi. Nowa generacja Mercedesa Klasy S zdążyła zadebiutować zaledwie 4. września, a już ponad tysiąc egzemplarzy będzie wymagało akcji serwisowej.

Niemiecka marka bardzo przykładnie przyłożyła się do opracowania swojego flagowego modelu i zainwestowała aż 730 milionów euro w fabrykę Factory 56 w Sindelfingen w Niemczech, aby przystosować ją do produkcji nowej Klasy S. Niestety część egzemplarzy zaczęła wykazywać pewne problemy z kierowaniem. Jak donosi portal Business Insider, przyczyną są wewnętrzne drążki kierownicze, których niesprawność może prowadzić do poważnych problemów ze sterowaniem. Mercedes postanowił dmuchać na zimne i czym prędzej poprosił właścicieli, aby umówili się na bezpłatny serwis w celu sprawdzenia wewnętrznych drążków kierowniczych i ich ewentualnej wymiany.

Rzecznik Mercedesa powiedział, że wycofywanych jest do 1400 dostarczonych samochodów, a prośba o umówienie się na serwis zawiera słowo „natychmiast”. Samochody, których dotyczy problem mogą nie mieć dedykowanych dla Klasy S wewnętrznych drążków kierowniczych, co sprawia, że połączenie z przekładnią kierowniczą może „nie wytrzymać trwałego stresu związanego z jazdą”.

Mercedes postanowił również wyjaśnić, dlaczego wadliwy element mógł zostać zamontowany w tak prestiżowym samochodzie. Otóż według niemieckiej marki, element jest wysyłany przez dostawcę jako kompletny zespół, który trafia do fabryki, gdzie dalej montowany jest w samochodach. Pokazuje to, że niezależnie od klasy samochodu mogą zdarzyć się pomyłki, które umkną pracownikom podczas procesu produkcji.

2021 Mercedes-Benz Klasy S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Business Insider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz