Stellantis nie uśmierci żadnej marki

Firma zamierza inwestować w nowe produkty.

Firma zamierza inwestować w nowe produkty.

Stellantis od zaledwie kilku dni jest już oficjalnie z nami, a jej fuzja została oficjalnie zakończona w ubiegłą niedzielę. Od dłuższego czasu po sieci krążyło bardzo ważne pytanie, a mianowicie, czy nowopowstała spółka uśmierci którąś z podległych jej spółek. Obecna sytuacja na rynku i kondycja Chryslera i Lancii, nad którymi od dawna zbierały się czarne chmury, nie sprzyjała dalszym inwestycjom w obie marki. Niemniej jednak plan fuzji obu koncernów zakładał, że będę one działały w niezmienionym składzie i obecny szef spółki postanowił dotrzymać słowa.

Prezes Stellantis, Carlos Tavares w wywiadzie dla Automotive News Europe powiedział, że każda marka otrzyma szansę odniesienia sukcesu w nowej organizacji. Według Carlosa, spółka będzie wspierać zarówno marki, jak i ich fabryki, inwestując w nowe produkty, a tym samym da im możliwość „odbicia” się. Co ciekawe spółka postanowiła pogrupować wszystkie marki w zależności od ich pozycji na rynku, a wcześniej wspomniana Lancia, pomimo swoich problemów, znalazła się w tej samej kategorii co Alfa Romeo i DS.

Nie oznacza to jednak, że spółka będzie powielała błędy z przeszłości obu koncernów i zmieni swoje podejście, aby stać się „mądrzejsza i wydajniejsza”. Niestety Taveres nie zdradził, co dokładnie miał na myśli. Niemniej jednak najważniejszą zmianą będzie położenie większego nacisku na rynek chiński, który nie był zbyt łaskawy zarówno dla FCA, jak i PSA, gdzie oba koncerny miały fatalne wyniki sprzedaży.

Stellantis ma obecnie na swoim koncie 14 marek samochodów, a mianowicie: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram i Vauxhall, co generuje również pewne problemy, a mianowicie część modeli znajduje się na tym samym poziomie i celuje w to samo grono klientów. Zapewne w przeciągu najbliższych miesięcy spółka będzie musiała określić nowe zasady, które obejmą wszystkie marki. Warto również dodać, że Stellantis postawiło pod dużym znakiem zapytania powrót Peugeota do Stanów Zjednoczonych, co było jednym z powodów zjednoczenia obu koncerów.

2020 Lancia Ypsilon Monogram

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Automotive News Europe

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz