Hyundai Bayon na kolejnych zwiastunach

W przeciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się jego premiery.

W przeciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się jego premiery.

Południowokoreańska marka już od kilku lat planowała wprowadzić do oferty model zanjdujący się pomiędzy praktyczną Koną, a niewielkim i20. Akcja nabrała tempa, gdy pod koniec sierpnia Hyundai zgłosił znak towarowy Bayon, a następnie pod koniec roku ujawnił pierwszy zwiastun modelu prezentujący jego tylne światła. Już teraz znajdujemy się na półmetku jego ścieżki rozwojowej, w związku z czym Hyundai opublikował kolejne zwiastuny.

Mieliśmy już okazję przyjrzeć się modelowi na listopadowych zdjęciach szpiegowskich, jednak pojazd został wtedy ukryty pod grubą warstwą siatki maskującej, co uniemożliwiło dostrzeżenie detali. Jednak najnowsze zwiastuny dają nam szerszy obraz na nadchodzącego crossovera. Hyundai Bayon będzie kontynuował styl projektowania marki, który skupia się na nadaniu pojazdom oryginalności. Dodatkowo pojazd doczeka się stosunkowo dużej kratki grilla, a także niewielkich, LED-owych świateł do jazdy dziennej, które zostały oddzielone kontrastującą listwą pociągniętą wzdłuż maski.

Tylne światła doczekały się jednak zupełnie innego wyglądu i przybrały one kształt bumerangu lub strzałki. Co więcej zostały one ze sobą połączone przy pomocy paska świetlnego rozciągającego się wzdłuż klapy bagażnika. Tuż pod listwą świetlną znalazła się czarna wstawka z logiem marki, która zdecydowanie kontrastuje z jasnym lakierem. Niestety pozostałe elementy samochodu nadal ukryte są w cieniu, a na ich ujawnienie będziemy musieli zapewne poczekać do oficjalnej premiery modelu.

Hyundai nie zdradza jednak żadnych szczegółów technicznych dotyczących nadciągającego crossovera. Wiemy jedynie, że będzie on jednym z najtańszych modeli w swoim segmencie, stąd też nie powinniśmy od niego zbyt dużo wymagać. Nie bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby otrzymał on niewielką, trzycylindrową jednostkę napędową, która zostałaby połączona z manualną, bądź dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów kierującą całą moc na przednią oś.

Według założeń marki, nowy Hyundai Bayon trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2021 roku, stąd też powinien on zostać oficjalnie zaprezentowany w przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu tygodni.

2021 Hyundai Bayon – najnowsze zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Hyundai

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz