Hyundai rezygnuje z prac nad nowymi silnikami wysokoprężnymi

Obecne w ofercie silniki diesla doczekają się jeszcze kilku aktualizacji zanim ostatecznie znikną.

Obecne w ofercie silniki diesla doczekają się jeszcze kilku aktualizacji zanim ostatecznie znikną.

Dzisiejszy rynek motoryzacyjny stawia coraz większy nacisk na produkcje samochodów hybrydowych oraz pojazdów w pełni elektrycznych. Dodatkowo coraz to ostrzejsze normy emisji spalin narzucone przez Unię Europejską nie są zbyt przyjazne dla silników spalinowych, a zwłaszcza diesli. Klienci również zaczęli zmieniać swoje nawyki i pojazdy korzystające z elektrycznego wsparcia cieszą się już większą popularnością niż ich wysokoprężne odpowiedniki. Hyundai postanowił nie podążać dalej ślepą uliczką i na dobre zamknął temat prac rozwojowych nad nowymi silnikami diesla.

Według portalu Korea JoongAng Daily, który bazuje na południowokoreańskich źródłach branżowych oraz lokalnych raportach, Hyundai wstrzymał rozwój silników wysokoprężnych w drugiej połowie 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że południowokoreańska marka zamierza natychmiast zrezygnować z motorów korzystających z oleju napędowego. Obecne w ofercie silniki diesla doczekają się kolejnych modyfikacji, co oznacza, że minie jeszcze kilka lub nawet kilkanaście lat zanim Hyundai na dobre zrezygnuje z motorów wysokoprężnych.

Inaczej sytuacja przedstawia się z silnikami benzynowymi, które będą wciąż rozwijane, aby spełniać rygorystyczne przepisy. Co więcej Hyundai przez jeszcze długi czas będzie produkował hybrydy, które z oczywistych względów nie obejdą się bez spalinowego serca. Niestety świat bywa nieubłagany i przepisy Euro 7 wejdą w życie w połowie dekady, więc każda z marek produkujących samochody dla starego kontynentu musi przykładać coraz większą wagę do elektryfikacji swojej gamy modeli.

Hyundai posiada dość ambitne plany dotyczące elektryfikacji i zobowiązał się, że do 2025 roku w jego ofercie znajdą się 23 w pełni elektryczne samochody. Najbliższym południowokoreańskim elektrykiem, który zostanie wkrótce zaprezentowany jest Ioniq 5, którego oficjalna premiera została zapowiedziana na 3 lutego.

2022 Hyundai Ioniq 5 – zdjęcia szpiegowskie, grudzień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Korea JoongAng Daily

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz