Samochody elektryczne

Mini pracuje nam dwoma elektrycznymi crossoverami

Producent zamierza szczególnie skupić się na rynku chińskim.

Producent zamierza szczególnie skupić się na rynku chińskim.

W dzisiejszych czasach przemysł motoryzacyjny zdominowany jest przez dwa rodzaje pojazdów – samochody elektryczne oraz wszelakiej maści SUV-y i Crossovery. Nic więc dziwnego, że modele, które łączą w sobie obie te cechy cieszą się jeszcze większą popularnością i zapotrzebowaniem. Wie o tym również Mini, które postanowiło rozpocząć prace nad dwoma elektrycznymi crossoverami.

Brytyjski producent samochodów postanowił nie dopuścić do szerzenia się nieprawdziwych pogłosek i wypuścił oficjalny komunikat prasowy, w którym informuje o nadchodzących zmianach w gamie dostępnych modeli, które nastąpią: „z wyraźnym naciskiem na technologie układu napędowego, segmenty pojazdów i usługi przyszłości”.

Polecany film z naszego kanału

Informacja ta może wydawać się dosyć mętna i niejasna, lecz kolejne zdania komunikatu prasowego dobitnie świadczą o najbliższych planach marki: „Przyszły podstawowy portfel pojazdów całkowicie elektrycznych będzie obejmował trzydrzwiowego hatchbacka, nowy model crossovera w segmencie małych samochodów oraz kompaktowy model crossovera. Modele małych samochodów marki i crossover w segmencie samochodów kompaktowych będą dostępne do wyboru z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi”.

Warto również dodać, że w praktyce tylko jeden z pojazdów będzie całkowitą nowością w ofercie i będzie to mniejszy crossover oferowany wyłącznie z w pełni elektrycznym układem napędowym. Drugim modelem będzie nowej generacji Mini Countryman, który trafi do oferty zarówno z tradycyjnym, jak i elektrycznym układem napędowym. Brytyjska marka obiecuje również, że oba modele zachowają charakter marki w sprytnym wykorzystaniu przestrzeni, ekscytującą jazdą i indywidualnością.

Warto również dodać, że odświeżona gama modeli będzie skoncentrowana na rynku chińskim, na który trafia około 10 procent wyprodukowanych modeli, lecz brytyjska marka sądzi, że w najbliższych latach odsetek ten znacząco wzrośnie. Nic więc dziwnego, że firma zamierza stać się od 2023 roku lokalnym dostawcą dzięki współpracy z miejscowym producentem samochodów Great Wall.

2020 Mini Cooper SE – zdjęcia z IAA 2019

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mini

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz