Samochody elektryczne

Kia wprowadza w Europie usługę ładowania pojazdów elektrycznych

A co najważniejsze, będzie ona dostępna w Polsce.

A co najważniejsze, będzie ona dostępna w Polsce.

Samochody elektryczne zyskują coraz większe znaczenie na starym kontynencie, a wciąż zaostrzane normy emisji spalin nie sprzyjają produkcji pojazdów napędzanych tradycyjnym paliwem. Z tego też powodu Kia postanowiła wprowadzić w Europie publiczną usługę ładowania KiaCharge przeznaczoną zarówno dla pojazdów elektrycznych, jak i hybryd typu plug-in.

Według zapewnień marki, KiaCharge oferuje największą sieć ładowania w Europe, która obejmuje około 160 000 punktów ładowania rozmieszczonych na starym kontynencie zarówno ze złączami AC jak i DC. Dodatkowo pozwala ona dokonywać płatności przy pomocy jednej karty i aplikacji. Warto również dodać, że korzystając z eRoamingu właścicieli Kii mogą ładować swoje pojazdy w Europie bez konieczności podpisywania dodatkowych umów z innymi dostawcami, zaś płatności będą dokonywali na podstawie jednej miesięcznej faktury.

Dostępność i przydatność publicznych punktów ładowania pozostaje postrzeganą przeszkodą dla wielu potencjalnych nabywców pojazdów elektrycznych. Wprowadzając kompleksową i łatwą w użyciu publiczną usługę ładowania dla naszych klientów, dostępną z jednego konta, Kia sprawia, że ​​posiadanie EV staje się realną opcją dla wielu innych nabywców samochodów.

Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe

Klienci KiaCharge mogą uzyskać dostęp do sieci DCS za pomocą pojedynczej karty z identyfikacją radiową lub aplikacji. Będą oni otrzymać informacje o aktualnych cenach oraz różnych taryfach, które zaoferują również możliwość pojedynczej płatności bez konieczności wykupu miesięcznego abonamentu. Usługa KiaCharge trafi początkowo na aż siedem europejskich rynków zaczynając od Polski, Włoch i Hiszpanii, a następnie Austrii, Francji, Niemiec i Szwajcarii i będzie również dostępna dla właścicieli pojazdów Hyundaia pod nazwą Charge myHyundai.

Nowa elektryczna Kia – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz