Oto BMW M4 Cabrio Black od Barracuda

Pojazd otrzymał drobne poprawki stylistyczne oraz zdrowy zastrzyk mocy.

Pojazd otrzymał drobne poprawki stylistyczne oraz zdrowy zastrzyk mocy.

Po długiej i wyczerpującej kampanii marketingowej nowe BMW M3 i M4 zadebiutowały 23 września w wersji odpowiednio sedan i coupe. Jednak modele nie zostały zaprezentowane we wszystkich dostępnych wariantach i wciąż oczekujemy całkowicie nowego BMW M3 Touring oraz M4 Convertible. Ten ostatni powinien ukazać się w przeciągu najbliższych miesięcy, a wydłużające się oczekiwanie postanowiło osłodzić nam Barracuda, które wraz z firmą Cardiologie przygotowało nam pakiet zmian dla aktualnej wersji pozbawionej stałego dachu.

Najważniejsze zmiany dotknęły samą jednostkę napędową, czyli 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 431 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest on teraz oferowany z ulepszeniem Stage 1, które podkręca ją do 520 KM i 680 Nm momentu obrotowego. Tuner zdjął również z jednostki napędowej elektroniczny kaganiec, dzięki czemu prędkość maksymalna wzrosła z 250 do 300 km/h. Firma nie podała jednak nowego czasu przyśpieszenia do „setki”, która dla standardowego modelu wyposażonego w siedmioprzekładniową dwusprzęgłową skrzynię biegów wynosi 4,4 sekundy.

Barracuda wprowadziła oczywiście własne poprawki stylistyczne, które w dużej mierze dotyczą obręczy, które oferowane są w rozmiarze 9 × 20-calowe z przodu i 10,5 × 20-calowe z tył i zostały ogumione odpowiednio oponami 265/30 i 285/30. Same obręcze noszą nazwę Karizzma i doczekały się wzoru w kształcie litery „Y” z czarnym matowym wykończeniem, które trafiło również na cztery końcówki układu wydechowego. Jedynym kolorowym akcentem są niebieskie zaciski hamulcowe, które kontrastują z czernią, a ich kolor został również przeniesiony do wnętrza.

Ostatnią zmianą jest zastosowanie nowych sportowych sprężyn Eibach, które nieznacznie obniżyły zawieszenie pojazdu, co dodało modelowi agresywniejszego wyglądu.

BMW M4 Cabrio Black od Barracuda

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz