Oto nowy Peugeot 508 PSE

Hybrydowy model zaoferuje nam aż trzy silniki w czym dwa z nich będą elektryczne.

Hybrydowy model zaoferuje nam aż trzy silniki w czym dwa z nich będą elektryczne.

Zaledwie kilkanaście dni temu francuska marka zaprezentowała odświeżonego Peugeota 5008, który doczekał się kilku zmian stylistycznych. Nie jest to jednak koniec nowości w koncernie, który właśnie przedstawił nowego Peugeota 508 PSE, czyli potężną hybrydę napędzaną aż trzema silnikami, która stanie się najpotężniejszym pojazdem drogowym jaki kiedykolwiek stworzyła francuska marka.

Model ten został oparty na pojeździe koncepcyjnym 508 Peugeot Sport Engineered, który został zaprezentowany w lutym 2019 roku. Wersja produkcyjna zadebiutowała jako sedan oraz kombi, które napędzane są hybrydowym układem napędowym złożonym z 1,6-litrowego, czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem oraz dwóch motorów elektrycznych zamontowanych po jednym na każdą oś. Tradycyjna jednostka napędowa dostarcza zdrowych 200 KM mocy oraz 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zaś silniki elektryczne generują różne wartości. Motor znajdujący się na przedniej osi zapewnia 110 KM oraz 320 Nm, zaś jego tylny odpowiednik 112 KM oraz 166 Nm.

Dzięki takiemu zestawowi układ napędowy wytwarza łącznie 360 KM mocy oraz 520 Nm momentu obrotowego, który przesyłany jest na wszystkie koła przy pomocy 8-przekładniowej automatycznej skrzyni biegów, co oznacza, że Peugeot 508 PSE jest najpotężniejszym modelem drogowym, który kiedykolwiek opracowała marka. Duża moc przekłada się również na dobre osiągi, a pierwsza „setka” wskoczy na licznik po zaledwie 5,2 sekundach niezależnie od wybranego nadwozia, a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy korzystamy wyłącznie z silników elektrycznych, które pozwolą nam przejechać maksymalnie 42 km na samym prądzie i rozwinąć prędkość do 135 km/h, a ich ponowne ładowanie przy pomocy 32-amperowego wallboxa zajmie nam poniżej dwóch godzin.

Zamontowanie hybrydowego układu napędowego wpłynęło również na zwiększenie masy pojazdu, która wynosi teraz 1850 kg dla sedana, a jego praktyczniejsza odmiana jest od niego cięższa o zaledwie 25 kilogramów.

Peugeot 508 PSE trafi do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku i stanowi pewną zapowiedź dla modelu 308 PSE, który powinien zostać zaprezentowany w przeciągu dwóch najbliższych lat.

2021 Peugeot 508 PSE

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Peugeot 508 SW PSE

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Peugeot via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz