Samochody elektryczne

Oto jak może wyglądać elektryczne Porsche Macan

Wiele elementów zostało zaczerpniętych z Porsche Taycan.

Wiele elementów zostało zaczerpniętych z Porsche Taycan.

Rynek motoryzacyjny coraz śmielszym okiem patrzy w kierunku pojazdów elektrycznych i już praktycznie każda znacząca marka posiada zeroemisyjny samochód w swojej ofercie. Porsche również podąża za modą i pracuje nad całkowicie elektrycznym Porsche Macan, które może zadebiutować już w przyszłym roku. Niedawno zostało ono przyłapane podczas zakamuflowanych testów, które pozwoliły naszym kolegom z Motor1 przygotować wizualizację elektrycznego SUV-a.

Gdy tylko spojrzymy na opublikowane wizualizacje, to od razu dostrzeżemy spore podobieństwo z innym elektrycznym modelem niemieckiej marki. Porsche Macan otrzymało żywcem wzięty przód od Taycana, który doczekał się również zamkniętych wlotów powietrza w dolnej oraz bocznej części zderzaka. Wszystko to bardzo dobrze współgra z linią dachową Macana oraz elegancką szklarnią, a sam pojazd doczekał się wyższego zawieszenia od swojego elektrycznego brata.

Możemy śmiało przypuszczać, że oba elektryczne pojazdy będą miały kilka wspólnych cech oraz podobną linie designu, lecz zostały one oparte na dwóch różnych platformach. Taycan korzysta z płyty podłogowej J1, zaś Macan będzie jeździł na jej ulepszonej odmianie Premium Performance Electric, która trafi również do bratnich marek grupy Volkswagena. Porsche nie zamierza odkrywać swoich kart i wszystkie szczegóły techniczne pozostają jeszcze tajemnicą, którą niemiecka marka będzie podsycała naszą ciekawość.

Polecany film z naszego kanału

Warto również dodać, że Porsche zamierza również odświeżyć spalinowego Macana, który będzie jeszcze przez kilka lat obecny na rynku wraz ze swoim elektrycznym odpowiednikiem. Według krążących plotek, napędzany tradycyjnym paliwem Macan zakończy swój żywot dopiero w 2024 roku, gdyż jeszcze nie wszystkie rynki gotowe są na jego elektryczną odmianę.

W pełni elektryczne Porsche Macan powinno zadebiutować w przyszłym roku w ramach rocznika 2022. Po więcej wizualizacji zachęcamy do odwiedzenia naszego źródła.

2019 Porsche Macan Turbo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz