Volvo to marka najlepiej wdrażająca nowe technologie

Co się stało z Teslą?

Co się stało z Teslą?

Amerykańska firma zajmująca się analizą danych i wywiadem konsumenckim J.D. Power po raz piaty przeprowadziła badanie mające na celu sprawdzenie tego, która marka motoryzacyjna najlepiej radzi sobie z wdrażaniem nowych technologii na rynek.

W audycie brane były pod uwagę m.in. odczucia klientów z funkcjonalności kamer zamontowanych w samochodzie, możliwości komunikacji z systemem info-rozrywki czy ocena autonomicznych systemów pokładowych wspomagających kierowcę w codziennej jeździe.

Polecany film z naszego kanału

Pierwsze miejsce zajęło Volvo z wynikiem 617 punktów, drugie jest BMW z 583 punktami i Cadillac oceniony na 577 punktów. Wśród producentów spoza segmentu premium pierwsze miejsce ma Hyundai z wynikiem 556 punktów, co daje marce szóste miejsce w całej klasyfikacji. Najgorzej wypadło należące do koncernu BMW Mini, które otrzymało jedynie 444 punkty, na pozycji wyżej jest Porsche z 453 punktami. Średni wynik w badaniu wynosi 522 punkty.

Co się stało z Teslą, która wydaje się przewodniczyć całej branży w innowacjach? Firma Elona Muska nie pozwoliła na przeprowadzanie badań wśród właścicieli w 15 stanach, więc wynik jest oparty na audytach wykonanych w pozostałych 35 stanach. Na ich podstawie Tesla otrzymała 593 punkty, czyli miejsce zaraz za Volvo, jednak przez udostępnianie niepełnych danych producent jest zdyskwalifikowany z badania.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz