Ssangyong znika z Polski. Importer otrzymał wypowiedzenie

British Automotive Holding po zaledwie roku otrzymał wypowiedzenie umowy importerskiej z efektem natychmiastowym.

British Automotive Holding po zaledwie roku otrzymał wypowiedzenie umowy importerskiej z efektem natychmiastowym.

6 maja 2019 roku nastąpiła zmiana importera samochodów Ssangyong w Polsce. British Automotive Holding stało się wyłącznym importerem, a nowa marka w portfolio miała wypełnić lukę po utracie Land Rovera i Jaguara, których zgodnie z umową BAH jest importerem tylko do 31 marca 2021 roku. W międzyczasie polska firma zrezygnowała ze sprzedaży i serwisowania samochodów marki Aston Martin.

Teraz nastały czarne chmury nad firmą, gdyż niespodziewanie ze skutkiem natychmiastowym Ssangyong Motor Company wypowiedział usługi autoryzowanego importera i dystrybutora pojazdów marki Ssangyong na terytorium Polski. Zgodnie z treścią dokumentu, British Automotive Holding nie może sprzedawać samochodów począwszy od 24 sierpnia i ma obowiązek serwisowania sprzedanych egzemplarzy aż do zakończenia gwarancji lub do momentu wyznaczenia nowego importera i serwisanta na terenie Polski.

Polecany film z naszego kanału

To może być poważny cios dla przyszłości British Automotive Holding. Firma utraciła wszystkie swoje marki, a plan ratowania firmy przez przejęcie Ssangyonga stał się niewypałem. Jeśli nic się nie zmieni, BAH od marca 2021 roku może całkowicie zniknąć z polskiej branży motoryzacyjnej.

Mamy nadzieję, że JLR wraz z polską spółką obmyślą wspólny plan kontynuacji sprzedaży i serwisowania samochodów Jaguara i Land Rovera, gdyż w innym przypadku możemy pożegnać się z polską spółką działająca od blisko 15 lat.

2020 Ssangyong Korando 1.6 e-XDi AT6 4×4 – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz