Zdjęcia szpiegowskie

Nowy Mini Cooper S Convertible przyłapany na zakamuflowanych testach

Odświeżony model doczeka się niewielkich zmian zewnętrznych, które będą w dużej mierze ograniczone do przedniego i tylnego zderzaka.

Odświeżony model doczeka się niewielkich zmian zewnętrznych, które będą w dużej mierze ograniczone do przedniego i tylnego zderzaka.

Panująca aktualnie moda na SUV-y i crossovery nie jest zbyt dobra dla marek, które oferują mniejsze samochody. Tak też jest z Mini, które musi postarać się przyciągnąć klientów do swoich kompaktowych modeli. Idealnym sposobem na to wydaje się odświeżenie jednego z pojazdów, który został właśnie przyłapany na zakamuflowanych testach.

Mini Cooper S Convertible został ubrany jedynie w częściowy kamuflaż, który został ograniczony do przedniej i tylnej części pojazdu, które to doczekają się zmian. Pomimo siatki maskującej możemy dostrzec, że przedni zderzak otrzymał nieco bardziej agresywny wygląd oraz potężniejsze wloty powietrza, które sąsiadują z nieznacznie powiększoną kratką grilla. Zmian doczeka się również tylni zderzak, który otrzyma bardziej sportowy design, a dopełnieniem zmian może być nowy system oświetlenia. Według krążących pogłosek, Mini Cooper otrzyma nieznacznie zmienione światła kierunkowskazów, a światła cofania mogą znaleźć się tuż powyżej dwóch końcówek układu wydechowego.

Zmiany zajdą również we wnętrzu pojazdu, lecz nie będą one zbyt rewolucyjne. Do kokpitu trafi nowy wyświetlacz, który mogliśmy zobaczyć już w Mini JCW GP i całkowicie elektrycznym Mini Cooper SE. Pozostałe elementy wnętrza zostaną zapewne przeniesione z aktualnej odsłony kompaktowego modelu.

Podobnie sytuacja przedstawia się z gamą jednostek napędowych. Odświeżony model zostanie zapewne wyposażony w ten sam 2-litrowym, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który wytwarza 190 KM mocy oraz 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zapewne będzie on połączony z 6-przekładniową automatyczną bądź manualną skrzynią biegów.

Brytyjska marka nie podała oficjalnej daty premiery odświeżonego modelu, lecz patrząc po jego zdjęciach szpiegowskich możemy sądzić, że nastąpi ona w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

2021 Mini Cooper S Convertible – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz