Moto Filmy

Porsche Taycan Turbo S zdało test łosia

Porsche zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości 78 km/h, lecz nie obyło się bez sporych problemów.

Porsche zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości 78 km/h, lecz nie obyło się bez sporych problemów.

Porsche Taycan Turbo S napędzane jest dwoma silnikami elektrycznymi, które generują 761 KM mocy oraz 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo pojazd został wyposażony w funkcję kontroli startu, co w połączeniu z potężnym układem napędowym pozwala mu wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 260 km/h.

Tym razem test łosia okazał się łaskawy dla Porsche i elektryczne coupe zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości 78 km/h. Niestety nie było to łatwe zadanie i wymagało wielu podejść, które nawet przy niższych prędkościach kończyły się fiaskiem. Duże znaczenie miały tu wymiary pojazdu, a także układ napędowy i same właściwości jedne Taycana.

Polecany film z naszego kanału

Testujący ją kierowcy stwierdzili, że model zachowuje się bardziej jak sportowy samochód niż luksusowy sedan. Dużym problemem był fakt, że po zdjęciu nogi z gazu pojazd nie tracił prędkości, co poważnie utrudniało wchodzenie w zakręty tak, aby nie strącić żadnego pachołka. W przypadku Porsche Taycan Turbo S widoczna jest ogromna różnica przy prowadzeniu na różnych trybach jazdy, co możemy zobaczyć na materiale video. Przy trybie Sport+ pojazd zdecydowanie lepiej radzi sobie podczas testu, co wyróżnia je na tle konkurencyjnych modeli.

Niemniej jednak, jak zauważają hiszpańscy kierowcy, wynik Porsche jest dobry, ale niezadowalający. Pojazdy elektryczne mają niższy środek ciężkości, przez co powinny lepiej radzić sobie podczas testu łosia od pojazdów spalinowych. Dla porównania Tesla Model 3 zdołała wykonać czysty przejazd przy prędkości 83 km/h.

Porsche Taycan Turbo S zdało test łosia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz