Były szef projektowy Seata dołączy do Renault

Alejandro Mesonero-Romanos wzmocni zespół projektantów francuskiej marki.

Alejandro Mesonero-Romanos wzmocni zespół projektantów francuskiej marki.

Alejandro Mesonero-Romanos przez ostatnie dziewięć lat był szefem działu projektowego hiszpańskiej marki, lecz postanowił wrócić do swoich „korzeni” i ponownie dołączy do zespół Renault, gdzie będzie bezpośrednio podlegał Laurensemowi van den Ackerem, który pełni punkcję szefa zespołu projektowego.

Mesonero-Romanos rozpoczął swoją przygodę z motoryzacją w 1994 roku, gdy dołączył do grupy Volkswagena. Natomiast w latach 2007-2009 piastował urząd kierownika działu zaawansowanych projektów w Renault, lecz odszedł, aby zostać dyrektorem ds. Projektowania w Renault Samsung Motors w Korei Południowej. Nie zagrzał tam miejsca na długo i po krótkim czasie dołączył do Seata.

Polecany film z naszego kanału

W hiszpańskiej marce pracował przy wprowadzeniu crossoverów Ateca, Arona i Tarraco, a także piątej generacji Ibizy i dwóch ostatnich generacji Leona. Ukształtował także modele Cupra, takie jak Formentor i Tavascan. Dopiero po dziewięciu latach pracy postanowił ponownie połączyć siły ze swoim byłym przełożonym Lucą de Meo, który w tym miesiącu objął stanowisko dyrektora generalnego Grupy Renault. Choć francuska marka wstrzymuje się od komentarza, to rzecznik prasowy Seata poinformował, że Mesonero-Romanos odszedł z firmy na własną prośbę.

„Seat dziękuje Mesonero-Romanos za jego doskonałą pracę na czele zespołu projektowego przez ostatnie dziewięć lat i życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość” – stwierdziła hiszpańska marka. Tymczasowo stanowisko szefa działu projektowego obejmie aktualny kierownik działu badań i rozwoju, Werner Tietz.

2021 Cupra El-Born – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Seat via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz