Zdjęcia szpiegowskie

BMW i7 przyłapane po raz pierwszy w produkcyjnym nadwoziu

Całkowicie elektryczny, luksusowy sedan wyjeżdża na swoje pierwsze testy w produkcyjnym wydaniu.

Całkowicie elektryczny, luksusowy sedan wyjeżdża na swoje pierwsze testy w produkcyjnym wydaniu.

Późną jesienią zeszłego roku informowaliśmy o tym, że BMW i7 wyjechało na swoje pierwsze testy w terenie, wtedy jednak maszyna opakowana była w nadwozie aktualnej generacji BMW Serii 7. Tym samym niemiecka marka sprawdzała wtedy jak sprawuje się układ napędowy i baterie pojazdu, teraz po ponad pół roku Bawarczycy po raz kolejny wypuścili auto na publiczne drogi, jednak już w nowej, produkcyjnej formie nadwozia.

Samochód przyłapany został przez szpiegów motoryzacyjnych podczas transportu w Niemczech. Niestety maszyna została bardzo szczelnie pokryta siatką kamuflażową, przez co ciężko jest nam powiedzieć cokolwiek na temat jej wyglądu. Przednie światła wydają się być mniejsze, i umieszczone bliżej grilla, jednak może być to celowe zagranie BMW, aby nas zmylić.

Polecany film z naszego kanału

Uwagę zwracają jednak bardzo liczne radary i kamery jakie znaleźć można na nadwoziu pojazdu. Na poniższych zdjęciach część z nich została zaznaczona białym okręgiem, najciekawsza wydaje się być kamera umieszczona w swego rodzaju płetwie przy tylnej szybie.

Według informacji jakie posiadamy, BMW i7 wykorzystywać będzie dwa silniki elektryczne, które umieszczone zostały na przedniej i tylnej osi. Dzięki temu pojazd posiadać będzie lepiej rozłożoną masę oraz napęd na każde koło. Łączna moc jednostek wynosić ma 557 koni mechanicznych. Zasięg wynoszący około 580 kilometrów w cyklu badania WLTP zapewnić ma zestaw akumulatorów 100 kWh.

Wiele osób zainteresuje również to, że prawdopodobnie zobaczymy gorętszą wersję maszyny z oznaczeniem i7S. Podobnie jak standardowa wersja auta wykorzystać będzie dwa silniki, jednak ich moc podniesiona zostanie nawet do 680 KM. Na pokładzie znajdą się również lepsze baterie 120 kWh, jednak przez wzrost mocy, oferować będą one taki sam zasięg co w i7.

Elektryczną limuzynę od BMW na rynku zobaczymy nie wcześniej niż w 2022 roku. W pierwszej kolejności zadebiutować musi nowa generacja Serii 7 uzbrojona w spalinowe silniki.

2022 BMW i7 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz