Moto Filmy

Zobaczcie jak SSC Tuatara strzela płomieniami z wydechu

SSC Tuatara zaoferuje nam 1774 KM mocy oraz umożliwi strzelanie płomieniami z układu wydechowego.

Amerykański supersamochód może być groźną konkurencją dla Bugatti Chiron.

SSC Tuatara zadebiutowała na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Filadelfii i od razu przykuła uwagę fanów superszybkich samochodów. Nic w tym dziwnego skoro pojazd imponuje zarówno swoimi parametrami, osiągami, czy też wyglądem i ciekawymi dodatkami. Jednym z bonusów jest strzelanie płomieniami z układu wydechowego.

Ten amerykański supersamochód oferuje nam kilka trybów jazdy, z których każdy w znaczący sposób wpływa na zachowanie samochodu. Mamy do wyboru aż cztery style jazdy: normalny, sportowy, z uniesionym przodem oraz torowy. Każdy z nich pozwoli nam regulować m.in. czułość przepustnicy, czas zmiany biegów i ustawienie zawieszenia.

Najwięcej radości z prowadzenia dostarczy nam tryb torowy i to właśnie podczas przechodzenia na ten styl jazdy z naszego układu wydechowego wydobędą się płomienie. Dodatkowo pojazd zostanie obniżony do niecałych 70 mm z przodu oraz 82 mm z tyłu. Oczywiście oprócz zmniejszenia prześwitu otrzymamy wydajniejszą geometrię zawieszenia, która idealnie sprawdzi się na torze. Dla porównania w trybie sportowym otrzymujemy prawie 102 mm prześwitu z przodu oraz 114 mm z tyłu.

Zobaczcie jak SSC Tuatara strzela płomieniami z wydechu

Najbardziej emocjonujące jest jednak serce maszyny. Na pokład SSC Tuatary trafiło potężne, podwójnie turbodoładowane 5,9-litrowe V8 generujące moc 1774 KM przy korzystaniu z paliwa E85. Jednak, gdy pojazd zostanie zalany 91-oktanowym mieszanką, to motor nie pokaże pełni swojej mocy i zaoferuje nam jedynie 1369 KM.

Ten benzynowy potwór współpracuje z 7-biegową automatyczną skrzynią CIMA, której czas zmiany przekładni w trybie torowym został skrócony o 50 milisekund. Jeżeli połączymy to z niewielką masą pojazdu wynoszącą zaledwie 1247 kg otrzymamy super szybką bestię. Jak na ten moment wiemy, że model ten wykonuje sprint 96-193 km/h (60-120 mph) w zaledwie 2,5 sekundy.

SSC Tuatara powstanie w nakładzie zaledwie 100 egzemplarzy, z których każdy zostanie wyceniony na co najmniej 1,6 miliona dolarów.

2021 SSC Tuatara

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz