Odświeżone BMW M5 oficjalnie zostało zaprezentowane

"Piątka" przeszła gruntowny lifting i zadebiutowała w wersji Competition.

„Piątka” przeszła gruntowny lifting i zadebiutowała w wersji Competition.

Pod koniec zeszłego miesiąca swój debiut świętowało nowe BMW Serii 5, niemniej jednak bawarska marka postanowiła wstrzymać się z premierą usportowionej wersji modelu o dodatkowe kilka tygodni. Po wielu spekulacjach i licznych wizualizacjach nadszedł czas na oficjalną prezentację modelu. Trzeba przyznać, że wizje pojazdu od Zer.o.wt i Kolesa okazały się jedynie częściowo trafne. Pierwszy z portali celniej zaprojektował przód modelu, zaś drugi trafniej zaprezentował tylny zderzak z większym dyfuzorem.

Model otrzymał znaną z standardowej odmiany nową kratkę grilla oraz zmienione reflektory. Przemodelowane zostały również zderzaki, które otrzymały bardziej agresywny wygląd. Z tyłu pojazdu dominuje pokaźnych rozmiarów dyfuzor, który otoczył cztery końcówki układu wydechowego. Zmienione zostały również tylne światła, które otrzymała niecodzienny wygląd, który sprawia wrażenie trójwymiarowego. Zmiany zaszły także w palecie barw do których doszło pięć nowych kolorów pokroju Hatch Grey i Motegi Red Metallic. Do oferty dołączyły również ogromne, 20-calowe obręcze z M8.

Pewne zmiany zaszły również we wnętrzu pojazdu. Na desce rozdzielczej króluje 12,3-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, który zaoferuje nam nawigację w chmurze oraz aplikację Android Auto. Na odświeżonej konsoli centralnej znalazły się również dwa przyciski, które posłużą nam do obsługi ustawień pojazdu oraz trybu M.

Warto również dodać, że wersja M5 Competition zostanie dodatkowo wyposażona w nowe amortyzatory i precyzyjnie skalibrowany układ sterujący nimi. Pozwoli to „zwiększyć komfort podróży podczas jazdy po autostradzie z dużą prędkością, a także po nierównościach”.

Pod maską BMW M5 spocznie podwójnie uturbiona, 4-litrowa V8 generująca moc 600 KM oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa będzie przekazywała moc na wszystkie koła przy pomocy ośmiobiegowej skrzyni automatycznej. Dodatkowo model zaoferuje nam trzy tryby jazdy: 2WD, 4WD i 4WD Sport. M5 może też się pochwalić sprintem od 0 do 100 km/h w niecałe 3,4 sekundy.

Jeżeli jednak nie jest to dla ciebie wystarczająco i potrzebujesz lepszych wrażeń z jazdy, to możesz zdecydować się na topową wersję Competition. W tym wariancie otrzymamy 625 KM mocy oraz 750 Nm momentu obrotowego. Pozwoli to skrócić czas o 0,1 sekundy.

Polecany film z naszego kanału

Obie wersje otrzymały elektroniczny kaganiec, który ogranicza ich prędkość maksymalną do 250 km/h. Oczywiście, jeżeli chcesz osiągać większe prędkości, to BMW zaoferuje ci pakiet M Driver, dzięki któremu będziesz mógł rozpędzić nowy model do 305 km/h.

Samochód trafi na rynek już w sierpniu, a jego ceny rozpoczynają się od prawie 540 tysięcy złotych za M5. Za topową odmianę Competiton będziemy musieli dopłacić dodatkowe 40 tysięcy złotych.

2021 BMW M5 Competition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz