Poznajcie nowe BMW M5 na tydzień przed premierą

Nadchodzące wielkimi krokami nowe BMW M5 pojawi się już 17 czerwca.

Nadchodzące wielkimi krokami nowe BMW M5 pojawi się już 17 czerwca.

Zaledwie tydzień dzieli nas od premiery nowego BMW M5. Nic więc dziwnego, że kolejne portale postanowiły przygotować swoją własną wizję usportowionego sedana. Po niedawnej wizualizacji od zer.o.wt, nadszedł czas na Kolesa. Oba projekty w pewnej mierze się różnią, więc będziemy mogli przekonać się, który był bliższy ostatecznemu wyglądowi M5.

Największe zmiany zajdą w przedniej części pojazdu. Model otrzyma ostrzejszy zestaw reflektorów i nieco większą atrapę chłodnicy, której na szczęście daleko jest do tej zaprezentowanej w nowej „czwórce”.

Dodatkowo przemodelowany został przedni zderzak. Centralna wlot otrzymał nowy kształt, zaś boczne zostały odziane w dodatkową czarną obudowę. Kosmetyczne zmiany zaszły również na tylnym zderzaku – tutaj mamy zdecydowanie większy dyfuzor, układ wydechowy z czterema końcówkami, a także minimalnie przeprojektowany kształt samego zderzaka z nowym rozmieszczeniem świateł odblaskowych.

We wnętrzu natomiast powinniśmy spodziewać się jedynie kosmetycznych zmian. Tapicerka otrzyma nowe wzory przeszyć i warianty kolorystyczne, a w ofercie znajdziemy kubełkowe fotele ze znacznie lepszym trzymaniem bocznym. Nie zabraknie dodatków z włókna węglowego oraz emblematów i oznaczeń „M5” podkreślających w jakim samochodzie się znajdujemy.

Polecany film z naszego kanału

Na swoją premierę BMW M5 wjedzie w dwóch wersjach – standardowej oraz Competiton. W obu przypadkach sercem maszyny będzie podwójnie turbodoładowane, 4,4-litrowe V8 generujące moc odpowiednio 600 KM (441 kW) i 625 KM (460 kW). Dodatkowo BMW M5 zostanie wyposażone w nowy zestaw amortyzatorów, który pozwoli czerpać jeszcze większą frajdę z jazdy.

W niedalekiej przyszłości możemy także spodziewać się mocniejszej odmiany oznaczonej szyldem „CS”. W przypadku tej wersji otrzymamy niższą masę, dzięki zastosowaniu lżejszych foteli, specjalnych felg, nowego układu wydechowego, a także odchudzonego układu kierowniczego oraz zawieszenia. Dodatkowo na klapie bagażnika znajdzie się zaostrzony spoiler, zaś oba zderzaki zostaną w pewnym stopniu przemodelowane.

Oficjalna premiera nowej generacji BMW M5 została zaplanowana na 17 czerwca. Premiera oczywiście wyłącznie online.

2021 BMW M5 – wizualizacja, czerwiec 2020 (Kolesa)

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz