Tak będzie wyglądać nowe BMW M5

Auto powinno oficjalnie zadebiutować pod koniec roku.

Auto powinno oficjalnie zadebiutować pod koniec roku.

Oficjalny przedsmak nowego M5.

W zeszłym tygodniu BMW oficjalnie zaprezentowało Serię 5 po faceliftingu. Auto zyskało nieco zmieniony wygląd, który wprowadził nowe reflektory, nowy grill (o dziwo nieprzesadnie duży), zderzaki zostały nieco przestylizowane oraz wymieniono końcówki układu wydechowego. Niemiecki producent nie pokazał topowego wariant „M”, jednak Markus Flasch, szef BMW M, pokazał mały przedsmak nowego M5.

Na jego bazie powstała wizualizacja w wykonaniu zer.o.wt, która dokładnie pokazuje czego możemy oczekiwać po nowej „emce”. Auto zostało dostosowane do zmian wprowadzonych przez lifting, czyli mamy nową atrapę chłodnicy w czarnym kolorze, nowy zderzak z większymi wlotami powietrza i czarnym wykończeniem, a także nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej w kształcie litery „L”.

Polecany film z naszego kanału

W kwestii napędu nie będzie niespodzianek. Auto będzie napędzane 4,4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem typu twin-scroll. Aktualnie generuje on 625 KM i 750 Nm w wariancie Competition, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy.

Nowością wariantu po faceliftingu będzie BMW M5 CS. Prototypy były już napotkane w okolicach toru Nurburgring kilkukrotnie. W tej wersji otrzymamy niższą masę pojazdu, dzięki zastosowaniu lekkich foteli, nowego układu wydechowego, specjalnych felg, a także zastosowaniu lekkich materiałów w układzie kierowniczym i zawieszeniu. Do tego na klapie bagażnika znajdzie się bardziej zaostrzony spojler, zastosowane zostaną inne zderzaki z przodu i z tyłu z nowymi wlotami powietrza, szersza komora dolotowa oraz agresywny dyfuzor.

Znana 4,4-litrowa jednostka V8 z podwójnym turbodoładowaniem przejdzie szereg modyfikacji, by oferować jak najlepsze osiągi. Najpewniej wzrost mocy będzie oscylował w okolicy 20-25 KM, czyli zbliży się do 650 KM. Bardzo prawdopodobne jest zastosowanie systemu Mild Hybrid, by zaoferować lepszy czas reakcji na niskich obrotach, a także spełnić normy emisji spalin.

2021 BMW M5 – wizualizacja, czerwiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 BMW Serii 5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Instagram / zer.o.wt

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz