Volkswagen wstrzymał dostawy nowej generacji Golfa, Leona i Octavii

Kolejny samochód Volkswagena ma problemy z oprogramowaniem.

Kolejne samochody Volkswagena mają problemy z oprogramowaniem.

Im więcej mamy nowych technologii samochodzie, tym więcej jest potencjalnym elementów, które mogą się zepsuć lub po prostu źle działać. Nie inaczej jest z każdym innym urządzeniem zaawansowanym technologicznie, a najlepszym przykładem są smartfony, które często otrzymują aktualizację oprogramowania nawet raz w miesiącu.

Volkswagen z każdym rokiem wprowadza do swoim samochodów coraz większą ilość funkcji, a praktycznie każdą funkcję samochodu obsługuje się poprzez dotykowy wyświetlacz, a nie przez dedykowane przyciski. To powoduje większe prawdopodobieństwo, że coś nie będzie działać, a jak pokazał przykład elektrycznego ID.3, niemieccy inżynierowie mają problemy z tworzeniem oprogramowania.

Polecany film z naszego kanału

Teraz okazuje się, że znacznie mniej zaawansowane technologicznie modele, nowa generacja Golfa i jego bliźniacze odmiany – nowy Leon i nowa Octavia, również posiadają błędy w oprogramowaniu. Okazuje się, że samochody mają błędy w systemie odpowiadającym za technologię eCall, która pozwala na kontakt ze służbami bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia życia np. po wypadku. Jest ona wymagana przez przepisy Unii Europejskiej i wszystkie nowe samochody muszą być w nią wyposażone.

Nie jest wiadome ile samochodów posiada błąd, jednak śmiało można założyć, że wszystkie wyprodukowane do tej pory egzemplarze, w tym również te znajdujące się w Polsce. Mamy potwierdzenie o występowaniu błędu w nowym Leonie bezpośrednio od polskiego importera Seata, co spowodowało przesunięcie wielu dziennikarskich testów tego modelu.

Skoda Octavia RS iV

Volkswagen pracuje teraz nad aktualizacją oprogramowania, które ma być gotowe maksymalnie do 21 czerwca. Co ciekawe, fabryki produkujące Golfa, Leona i Octavię będą produkować samochody według aktualnego harmonogramu, a następnie wszystkie samochody będą przechowywane na terenie fabryki i oczekiwały na aktualizację oprogramowania.

Brak informacji co z samochodami, które trafiły w ręce klientów. Nie jest to błąd wpływający na prowadzenie samochodu, więc poruszanie się jest całkowicie bezpieczne. Należy jednak mieć na uwadze, że od połowy czerwca wszyscy właściciele najnowszych odsłon Golfa, Leona i Octavii zostaną zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji oprogramowania.

2020 Volkswagen Golf

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz