Lexus LC przeszedł delikatny lifting

LC został odchudzony, ma poprawione zawieszenie, nowe felgi i lakiery, a system inforozrywki obsługuje Android Auto.

LC został odchudzony, ma poprawione zawieszenie, nowe felgi i lakiery, a system inforozrywki obsługuje Android Auto.

Lexus LC to aktualnie jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach grand tourer dostępnych na rynku. Samochód zachwyca nie tylko swoim futurystycznym wyglądem, ale również nieposkromionym charakterem, fantastycznym wykonaniem oraz dopracowaniem. Wielokrotnie mieliśmy okazję się o tym przekonać, ponieważ przeprowadzaliśmy w naszej redakcji test zarówno wersji LC 500 z 5-litrowym silnikiem V8, jak i hybrydowego LC 500h, który wykorzystuje 3-litrową jednostkę V6.

Samochód przeszedł właśnie delikatny lifting, który wprowadził do niego parę dobrych zmian. Przede wszystkim maszyna jest teraz lżejsza o 10 kilogramów, dzięki wymianie wahaczy na aluminiowe odpowiedniki, zmianie stabilizatorów oraz wprowadzeniu sztywniejszych sprężyn. Ponadto 21-calowe felgi również zostały odchudzone, jednak dotyczy to tylko tych przymocowanych do tylnej osi auta.

Układ ESP pojazdu został zmodyfikowany i będzie teraz wyhamowywał delikatnie konkretne koła podczas pokonywania łuków i szykan, dzięki czemu samochód będzie się na nich zachowywał bardziej stabilnie. Zmiany wprowadzone zostały również w skrzyniach biegów. Wersja współpracująca z potężnym 5-litrowym V8 ma teraz lepiej wytrzymywać wyższe obroty, co pozwoli na efektywniejsze wykorzystywanie jednostki, a ta wykorzystywana w hybrydowym wariancie ma teraz lepiej redukować biegi, co sprzyjało będzie bardziej dynamicznej jeździe.

Poważne zmiany przeszły system inforozrywki. Ten otrzymał nowy wyświetlacz o lepszej rozdzielczości oraz poważną aktualizację, podobną do tej w Lexusie RX po liftingu. Od teraz we flagowym grand touerze będziemy mieli możliwość podłączyć się bezpośrednio naszym smartfonem poprzez usługi Apple CarPlay oraz Android Auto.

Lexus LC 500 otrzymał również nowe możliwości konfiguracyjne. Do oferty lakierów dołączyły barwy Cadminum Orange i Nori Green Pearl. We wnętrzu tapicerka Rioja Red zastąpiona została przez Flare Red oraz usunięta została biała tapicerka.

Odświeżony Lexus LC według aktualnych planów trafić ma na rynek w wakacje.

2021 Lexus LC500

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2018 Lexus LC 500h SuperTurismo – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lexus

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz