Orlen wprowadza 1-litrowy płyn do dezynfekcji za 15 zł

Pierwsze sztuki mają trafić na stacje benzynowe w przyszłym tygodniu.

Pierwsze sztuki mają trafić na stacje benzynowe w przyszłym tygodniu.

PKN Orlen z całych sił pomaga w walce z epidemią koronawirusa. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że zakład produkcyjny w Jedliczu zostanie przeorganizowany i rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji na masową skale. Po otrzymaniu zezwolenia od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL), rozpoczęto produkcję, a pierwsza partia trafiła już do Agencji Rezerw Materiałowych, a kolejne trafią również do klientów indywidualnych.

Z uwagi na ogromne zapotrzebowane płynu do dezynfekcji rąk, Orlen ma aktualnie otwarte już dwie linie produkcyjne. Dodatkowo zapowiedziano obniżkę ceny płynu w opakowaniu 5-litrowym. Początkowo był sprzedawany za 95 zł, jednak teraz będzie dostępny za 60 zł (12 zł / litr).

Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen

Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70% składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe. Zakład Produkcyjny ORLEN OIL w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca br. Dwa dni później uruchomiono drugą linię produkcyjną.

PKN Orlen szacuje, że tylko do końca marca bieżącego roku produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów.

źródło: Orlen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz