Samochody elektryczne

Nowe BMW Serii 7 będzie elektryczne

Nie spodziewajcie się też topowej wersji potężnym silnikiem spalinowym. Najwyższą moc zapewniać będzie właśnie wariant elektryczny.

Nie spodziewajcie się też topowej wersji potężnym silnikiem spalinowym. Najwyższą moc zapewniać będzie właśnie wariant elektryczny.

Na jesień zeszłego roku, szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać po raz pierwszy muła testowego zapowiadającego powstanie BMW Serii 7 nowej generacji w pełni elektrycznym wydaniu. Nie było to dla nas szczególnie dużym zaskoczeniem, ponieważ pogłoska, że kolejne wydanie auta oferowane będzie z takim rodzajem napędu, dotarło do nas już w czasie lata. Prace nad projektem następcy Serii 7 ruszyły pełną parą na początku bieżącego roku, a teraz poznaliśmy kolejne, konkretne informacje związane z silnikami maszyny. Te niestety nie brzmią one zbyt pozytywnie.

Prezes zarządu BMW AG, Oliver Zipse, podczas konferencji prasowej oficjalnie zapowiedział powstanie elektrycznej wersji nowej Serii 7, a przy okazji ogłosił, że będzie to najmocniejsze, dostępne wydanie limuzyny. W portfolio maszyny, oprócz „elektryka” znaleźć mają się konwencjonalne układy napędowe bazujące na silnikach benzynowych oraz diesla, jak również hybryda typu plug-in.

Elektryczny wariant będzie topową odmianą pojazdu, jednak wcale nie oznacza to, że zapewniać będzie zawrotne ilości koni mechanicznych. Pod maską nadchodzącej Serii 7 zobaczymy co prawda spalinowe motory, jednak te nie będą wielolitrażowymi V12, nawet obecność silnika V8 jest niepewna. BMW z pewnością postawi na mniej sportowe jednostki, które spełniać będą normy spalin, co spowoduje, że elektryczna wersja nie będzie miała ogromnej konkurencji, aby zyskać miano tej najmocniejszej.

Mimo to, wszyscy chyba mamy nadzieję, że BMW zadba o to, aby ich nowa limuzyna otrzymała przynajmniej jeden wariant, godzien sportowego charakteru marki. Produkcja aktualnej generacji BMW Serii 7 zakończona ma zostać w połowie 2022 roku. Premiera następcy tym samym będzie miała miejsce prawdopodobnie w tym samym roku, a pierwsze sztuki do klientów trafią w 2023 roku.

2023 BMW Serii 7 – muły testowe styczeń 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz