Oto jak prezentuje się Volkswagen Tiguan po faceliftingu

Niby Tiguan, a z przodu nowy Golf.

Niby Tiguan, a z przodu nowy Golf.

Jeszcze wczoraj dotarła do nas informacja, o tym, że nowa generacja Volkswagena Golfa GTI zadebiutuje niebawem podczas targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show, a dzisiaj mamy okazję poinformować o kolejnym, świeżym modelu niemieckiego koncernu. Volkswagen Tiguan po cichu przeszedł facelifting i wydaje się być już gotowy do swojego debiutu, ponieważ auto przyłapane zostało podczas sesji fotograficznej na potrzeby makretingu.

Na profilu CocheSpias na Instagramie pojawiło się pojedyncze zdjęcie pojazdu, chociaż nie jest ono dobrej jakości i wykonane zostało od boku, to i tak możemy z niego dowiedzieć się wiele o wyglądzie odświeżonego Tiguana. Front maszyny jest bardzo zbliżony do tego, jaki ma nowa generacja Volkswagena Golfa.

Oznacza to charakterystyczne światła z prostą, podłużną linią u góry oraz zderzak ozdobiony podłużnymi listwami, które optycznie go poszerzają. Chociaż nie widać tego na fotografii, to z tyłu prawdopodobnie znajdziemy nowe reflektory, z innym układem LED-ów. Warto zwrócić uwagę, że samochód nie posiada teraz oddzielnych świateł przeciwmgielnych. Duże czarne felgi, czerwone zacisku hamulców, oraz ledwo widoczny emblemat za przednim nadkolem sugerują, że przyłapany Tiguan prezentuje topową wersję wyposażenia R-line.

Kokpit auta również został zmodyfikowany, Volkswagen umieścił w nim prawdopodobnie zaktualizowany ekran umieszczony na desce rozdzielczej, który posłuży nam do obsługi unowocześnionego systemu info-rozrywki. Oprócz tego, w środku czekać będzie kilka innych, nowych niespodzianek.

Odświeżony Volkswagen Tiguan ma już przygotowywaną kampanię marketingową, co oznacza, że auto gotowe jest do swojego debiutu. Najlepszym momentem na premierę wydają się być teraz nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie, tam też spodziewamy się pierwszy raz publicznie zobaczyć samochód, zaraz obok wspomnianego Golfa GTI.

źródło: CocheSpias, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz