Oto Volkswagen Arteon R-Line Edition

Samochód powstanie ekskluzywnie w liczbie jedynie 250 egzemplarzy.

Samochód powstanie ekskluzywnie w liczbie jedynie 250 egzemplarzy.

Prawie rok temu Volkswagen zaprezentował odświeżony model Passata w specjalnym wydaniu R-Line Edition. Pojazd od bazowej wersji maszyny wyróżniał się specjalnym lakierem, felgami oraz bardzo bogatym wyposażeniem, ponadto auto w tej specyfikacji powstać miało jedynie w liczbie 2000 egzemplarzy. Teraz niemiecka marka zdecydowała się wykonać identyczny ruch w stosunku do Arteona. Tak więc przytajcie się z Volkswagenem Arteonem R-Line Edition.

Podobnie jak wspomniany Passat, samochód polakierowany został na specjalny kolor Moonstone Grey, posiada całkowicie czarny dach i postawiony jest na 20-calowych, ciemnych felgach ze stopów metali lekkich. Wnętrze również zostało utrzymane w czarnej tonacji i oprócz oświetlenia ambientowego, na próżno szukać w nim jasnego elementu.

Jeżeli chodzi o wyposażenie pojazdu, to decydując się na R-Line Edition, nasz Arteon otrzymuje w zasadzie wszystko, co VW jest gotowe w nim zaoferować. Podgrzewane fotele obszyte zostały ciemną skórą Nappa, a do ich ustawienia służą nam elektryczne przełączniki. System info rozrywki wyposażony jest w każdą dostępna funkcję, dźwięk zapewniają dedykowane głośniki, a o nasze bezpieczeństwo w czasie podróży dba cały szereg systemów bezpieczeństwa. Warto wspomnieć również o adaptacyjnym tempomacie, asystencie parkowania oraz adaptacyjnych reflektorach LED.

Pod maską pojazdu znaleźć mogą się jedynie topowe silniki oferowane przez Volkswagena o pojemności skokowej 2-litrów. Niezależnie czy wybierzemy jednostkę benzynową czy diesla, jej moc przekazywana będzie przez automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię na wszystkie koła auta przy współpracy z napędem 4Motion. Do całej kompozycji Volkswagen dorzuca system adaptacyjnego sterowania podwoziem (DCC) z konfigurowalnymi amortyzatorami.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Arteon R-Line Edition wyprodukowany zostanie w liczbie jedynie 250 sztuk. Volkswagen przyjmuje już zamówienia na maszynę w Niemczech, bazowa cena wynosi 55,970 euro, czyli blisko 240 tysięcy złotych.

2020 Volkswagen Arteon R-Line Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Volkswagen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz