Lexus przedstawił swoje plany na najbliższą przyszłość

Japońska marka stawia na duże gabarytowo auta. Zobaczyć mamy nowego crossovera oraz nowe generacje bieżących modeli.

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto w tym momencie szczegółowo podsumowuje ostatnie 12 miesięcy swojego życia i planuje co zamierza osiągnąć przez kolejny rok. Postanowienia noworoczne nie dotyczą jednak tylko poszczególnych ludzi, ustalają je rządy danych państw, stowarzyszenia czy przedsiębiorstwa. Z branży motoryzacyjnej jedną z pierwszych firm jaka pokusiła się o podsumowanie swoich założeń na najbliższy czas jest Lexus.

Przewodniczący rady dilerów marki i dyrektor generalnym franczyzy Lexusa w Stanach Zjednoczonych Paul LaRochelle miał okazję porozmawiać z portalem Automotive News o przyszłości swojej firmy. Według jego słów, w najbliższym czasie Lexus zamierza postawić głównie na duże gabarytowo auta, tak, aby odebrać część klientów konkurencyjnym niemieckim markom premium. Wybór SUV-ów i crossoverów nie jest naturalnie przypadkowy, ponieważ nikt w branży nie spodziewa się, aby rok 2020 miał skończyć dominację tego typu aut na rynku.

TEST: Lexus LX570 – kocham i rozumiem

Oto przed wami samochód cudotwórca, który sprawił, że pokochałem SUV-y i dodatkowo zrozumiałem kobiety.

Japoński producent zamierza wprowadzić do swojej oferty przynajmniej jeden nowy crossover, który prawdopodobnie będzie 7 bądź 8 miejscowy. Nie jest jednak pewne, czy projekt uda się wprowadzić w życie do końca bieżącego roku. Szybciej przebiegać ma jednak modernizacja dostępnych już na rynku pojazdów, z pewnością zobaczymy odświeżonego Lexusa LX, który w aktualnej generacji dostępny jest w sprzedaży od 2008 roku. O tym, że producent zajmie się tym samochodem dowiedzieliśmy się już w październiku zeszłego roku, kiedy to Lexus zarejestrował w urzędzie patentowym nazwę “LX 600”, co wskazuje, że ich największy model otrzyma nowy silnik.

Nowej generacji potrzebuje również model GX, który w aktualnym wydaniu zadebiutował na rynku w 2010 roku. Auto w zeszłym roku otrzymało drugi facelifting, który nieco odmłodził jego wygląd zewnętrzny, jednak zmian potrzeba o wiele więcej, w tym nowej płyty podłogowej.

Oprócz modernizacji swojej oferty, Lexus rozwijać będzie również swoją ofertę aut elektrycznych. Pod koniec zeszłego roku mieliśmy okazję poznać pierwsze w pełni elektryczne auto marki, Lexusa UX300e. Podczas prezentacji zapowiedziane zostało, że jest to pierwszy, ale nie ostatni elektryczny Lexus. Na ten czas jednak nie mamy żadnych informacji dotyczących kolejnego „elektryka” w ofercie producenta.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Lexus UX300e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Automotive News

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz